Kolejna decyzja "ZA" na zawarcie porozumienia dotyczącego przygotowania i realizacji projektu

Kolejna decyzja "ZA" na zawarcie porozumienia dotyczącego przygotowania i realizacji projektu

Realizacja projektu zintegrowanego pn. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby lokalnej gospodarki" pozytywnie rozpatrzona na XXVII Sesji Rady Powiatu Sokólskiego.

Potrzeba podjęcia uchwały wynika z konieczności upoważnienia Zarządu Powiatu Sokólskiego do zawarcia porozumienia, między Powiatem Sokólskim, a Powiatem Białostockim i Miastem Białystok, w celu określenia zasad współpracy przy przygotowaniu i realizacji projektu zintegrowanego pn. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby lokalnej gospodarki". Wstępnie zakłada się, że program będzie realizowany za pomocą dwóch projektów:
- „Programu rozwoju systemu kształcenia ustawicznego w zakresie kompetencji językowych, informatycznych i studiów podyplomowych zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki";
- „Programu rozwoju systemu kształcenia ustawicznego w zakresie kwalifikacji i umiejętności zawodowych zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki".
Strony porozumienia będą ubiegały się o pozyskanie dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Środki na realizację projektu, zostaną wprowadzone do budżetu Powiatu Sokólskiego po zakwalifikowaniu projektu do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ma na celu wyłonienie operatora bonów szkoleniowych dla dorosłych mieszkańców województwa podlaskiego. Zadaniem operatora będzie: dystrybucja bonów na szkolenia językowe i komputerowe, studia podyplomowe, kwalifikacyjne kursy zawodowe i kursy umiejętności zawodowych oraz poradnictwo edukacyjno-zawodowe w zakresie diagnozy potrzeb oraz wyboru i znalezienia odpowiedniej oferty edukacyjnej, zapewnienie prawidłowego sposobu dystrybucji i rozliczania bonów oraz zachowanie wysokiej jakości realizowanych działań.

Wstępna szacunkowa wartość projektu zintegrowanego wynosi 51 600 000,00 zł., w tym:

1) „Program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego w zakresie kompetencji językowych informatycznych i studiów podyplomowych zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki"- 34 400 000,00 zł,

2) „Program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego w zakresie kwalifikacji i umiejętności zawodowych zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki"- 17 200 000,00 zł.

Wkład własny do ww. projektów, wynoszący co najmniej 10 % wartości pojedynczego projektu, zostanie wniesiony w formie pieniężnej i niepieniężnej.

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskisesjaProjektyporozumienieXXVIIRadaPowiatuSokólskiegoUchwałarealizaja

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.