„KOCHAMY PRZYRODĘ” Impreza ogólnoszkolna w ramach obchodów Dnia Matematyczno-Przyrodniczego oraz Dnia Ziemi

„KOCHAMY PRZYRODĘ”  Impreza ogólnoszkolna w ramach obchodów  Dnia Matematyczno-Przyrodniczego oraz Dnia Ziemi

Przyroda otacza nas ze wszystkich stron. Bez względu na położenie geograficzne, kolor skóry, język, jakim mówimy i w co wierzymy, jesteśmy jej częścią. Od tysięcy lat żyjemy w jej otoczeniu. Sami też jesteśmy chyba największą zagadką przyrodniczą.

To ona nas żywi i ubiera. To dzięki odwiecznej obserwacji przyrody i zjawisk w niej zachodzących potrafimy tak wiele i nadal się od niej uczymy.

W dniu 4 kwietnia 2019r. w naszym ośrodku odbyła się coroczna impreza pod hasłem: „Kochamy przyrodę” w ramach obchodów Dnia Ziemi oraz Dnia Matematyczno – Przyrodniczego.

W inscenizacji przyrodniczo-ekologicznej pt.: „Pies Pucuś daje rady, segregować butelki i odpady” wzięli udział członkowie Koła Teatralnego „Maska” pod kierunkiem pań Beaty Boguszewskiej i Małgorzaty Hołownia-Iwanow. Przesłaniem przedstawienia był apel o szacunek do przyrody, kształtowanie świadomości uczniów na temat prawidłowej segregacji odpadów jako jednej z metod ograniczenia ilości odpadów podlegających utylizacji przez odzysk surowców nadających się do ponownego użytku w postaci recyklingu.

Następnie odbył się turniej wiedzy z zakresu przyrody i ekologii. Uczestnicy quizu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Zaszczytne I miejsce zdobyła Sylwia z klasy III GU; II miejsce wywalczył Mirosław z klasy VIII SPU; III miejsce Joanna z klasy I PdP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs z wykorzystaniem tablicy interaktywnej przeprowadziła pani Elżbieta Margielewicz.

W trakcie imprezy odbyły się kreatywne zabawy ekologiczne z wykorzystaniem materiałów z recyklingu poprowadzone przez panią Katarzynę Bubieniec.

Poprzez inscenizację, gry, zabawy, konkursy organizatorzy zachęcili uczniów do dbałości o środowisko kształcąc poczucie odpowiedzialności za przyrodę.

 

Elżbieta Margielewicz

SOSW w Sokółce

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.