Kobieta jest siłą, a 120 kobiet - to dopiero jest MOC!

Kobieta jest siłą, a 120 kobiet -  to dopiero jest MOC!

MAGDALENA JAKUBOWSKA, to sokółczanka z pochodzenia, życiowo związana z Białymstokiem, gdzie od lat realizuje się zawodowo. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania stylistka, doradca wizerunkowy, personal shopper, event manager, współorganizatorka projektu „Metamorfozy Białystok”, związana z biurem Miss Podlasia, jedna z liderek projektu „Era Nowych Kobiet Joanny Przetakiewicz”. Bliskie jej sercu są tematy związane z kobiecością, przez duże „K”, czyli zdrowiem, rozwojem osobistym, a także urodą i modą, o które dbałość - to poczucie wzmacnia.

Magdo, wrosłaś już w Białystok maksymalnie – rodzinnie, zawodowo i pasjonacko, skoro zawitałaś do Sokółki – chyba miałaś ważny POWÓD?

Sokółka to moje miasto rodzinne, tu mieszkają moi rodzice, rodzina, starzy znajomi. Jak tylko czas mi pozwala, odwiedzam ich i zawsze z przyjemnością tu przyjeżdżam. Stąd pomysł, by właśnie tutaj zorganizować Kolację Pokoleniową Kobiet, którą wspólnie z „Erą Nowych Kobiet” i Białostockim Centrum Onkologii miałam przyjemność zorganizować i poprowadzić. Takie spotkanie odbyło się 7 grudnia w Restauracji Zacisze.

Co się złożyło na Kolację Pokoleniową?

Białostockie Centrum Onkologii w ramach akcji „Masz po co żyć. Badaj piersi” przeprowadza szkolenia na temat prawidłowego samobadania piersi. Projekt skierowany jest głównie do pań w wieku 50-69 i zachęca do systematycznego badania się i wizyt u specjalisty. Dla uatrakcyjnienia spotkania powstał pomysł, aby zaprosić mamy i córki – stąd tez nazwa Kolacja Pokoleniowa. Do tej inicjatywy przyłączyła się też „Era Nowych Kobiet Joanny Przetakiewicz”, która ma za zadanie łączyć kobiety. W Białymstoku „Era” rozpoczęła działalność w sierpniu tego roku i cały czas rozwija się prężnie pod hasłem „Doceniaj, a nie oceniaj”. Podczas Kolacji Pokoleniowej panie przeszły szkolenie z samobadania piersi, spędziły czas w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Wysłuchały też wzruszającej historii życiowej Doroty Sokołowskiej, dziennikarki Polskiego Radia Białystok, która także była gościem. Dodatkowo, dzięki Joannie Bruzgo, dowiedziały się jak powinien wyglądać dobrze wykonany makijaż dzienny, zjadły również pyszną kolację przy lampce wina, a to wszystko przy muzyce na żywo, w klimatycznej i pięknie udekorowanej przez Izabelę Parchanowicz z „Inspiracji” sali Restauracji Zacisze. Panie Joanna i Izabela to sokółczanki, które chętnie pomogły nam w zorganizowaniu tego wydarzenia - bardzo im za to dziękuję. Inicjatywę badań profilaktycznych piersi wspiera obecna na kolacji Wiesława Burnos - członek zarządu województwa podlaskiego.

Gubi nas kobiety to, że dbamy przede wszystkim o innych, same traktujemy siebie po macoszemu. Chyba się zgodzisz ze mną, trzeba nam notorycznie przypominać, że rodzina potrzebuje zdrowej mamy, babci, partnerki, córki… a zdrowie to profilaktyka. Dużo jeszcze my - kobiety musimy przekonstruować w naszych głowach?

Żyjemy w ciągłym pędzie… nie mamy na nic czasu… wszyscy i wszystko inne jest ważniejsze od nas samych… Każda kobieta powinna nauczyć się dbać o swoje zdrowie, zwłaszcza jeżeli chce je zachować na długie lata. Pamiętajmy o badaniach profilaktycznych, miedzy innymi o tych, które służą wykrywaniu nowotworów - piersi czy szyjki macicy, bo właśnie na te choroby zapada coraz więcej kobiet. Znajdźmy czas dla samych siebie - po to, by odpocząć, odetchnąć. Życie w ciągłym stresie działa bardzo destrukcyjnie na nasz organizm. Warto od czasu do czasu się zrelaksować, zrobić coś tylko dla siebie. Coś, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Pamiętajmy o odpowiedniej diecie, która powinna być zbilansowana i urozmaicona, by móc zachować zdrowie przez długi czas.

Jakie refleksje towarzyszą Ci po sobotnim spotkaniu w Sokółce?

Kolacja Pokoleniowa w Sokółce i zainteresowanie, z jakim się spotkała, uświadomiły mi, jak bardzo kobiety potrzebują spotkań z innymi kobietami. Uczestniczyło w niej około 120 pań. Zainteresowanie, jak i czynne uczestnictwo w tym przedsięwzięciu bardzo mnie cieszy. Spędziłyśmy razem wspaniały czas, pełen refleksji nad życiem. Mogłyśmy ze sobą porozmawiać i bliżej się poznać. Zależało mi bardzo na tym, aby wydarzenie miało nie tylko charakter szkoleniowy, ale również towarzyski, bo przecież najbardziej brakuje nam kontaktu z ludźmi.

Razem możemy więcej! Kobieta jest siłą, a 120 kobiet - to dopiero jest moc! Doceniaj, a nie oceniaj!

Piękne słowa, do wytatuowania w sercu każdej z nas… Gratuluję spotkania! Coś mi mówi, że niebawem znowu zawitasz z nowymi pomysłami...

W Sokółce mieszkają wspaniałe, zdolne i przedsiębiorcze kobiety. Myślę, że razem z nimi zorganizujemy jeszcze wiele ciekawych spotkań, w ramach „Ery Nowych Kobiet Joanny Przetakiewicz”, które będą skierowane do wszystkich mieszkanek Sokółki - bez względu na wiek, status społeczny i stan cywilny. Panie tego potrzebują i o to prosiły.

Dziękuję serdecznie za rozmowę.


Aneta Tumiel

fot. Julia Gutowska julkimigawki.pl

Zdjęcia


Tagi:Magdalena JakubowskaEra Nowych Kobiet Joanny PrzetakiewiczDoceniaj a nie oceniaj!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.