„Kapliczki Podlaskie – ocalić od zapomnienia”

„Kapliczki Podlaskie – ocalić od zapomnienia”


Stowarzyszenie Towarzystwo ,,Ziemia Sokólska", w ramach trzeciej edycji programu „Kapliczki Podlaskie – ocalić od zapomnienia”, otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 19 200 zł, na realizację dwóch projektów :
”Przydrożna kapliczka w Gliniszczu Wielkim symbolem wiary pokoleń powiatu sokólskiego",
,,Kapliczka w Dubnicy Kurpiowskiej".


Głównym celem realizacji projektów, jest podniesienie poziomu wiedzy o małych obiektach architektury sakralnej powiatu sokólskiego, mających szczególne znaczenie historyczne i religijne dla jego mieszkańców. A także ocalenie tych obiektów poprzez prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane.


W konferencji prasowej uczestniczyli: Ewa Dębko, Prezes Stowarzyszenia Towarzystwo ,, Ziemia Sokólska" oraz Zbigniew Dębko, Dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Sokółce.
W trzeciej edycji programu „Kapliczki Podlaskie – ocalić od zapomnienia” dofinansowanie w łącznej kwocie 154 tys. zł otrzymało dwanaście organizacji. Dzięki temu uda się odrestaurować dwadzieścia dwa przydrożne krzyże i kapliczki.


W czwartek, 18 kwietnia marszałek Artur Kosicki przekazał symboliczne czeki stowarzyszeniom, które podjęły się renowacji tych, jakże ważnych dla społeczności lokalnych obiektów.


Opr. Patrycja A. Zalewska-Poskrobko
Fot. Paweł Krukowski
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.