Jubileuszowy Koncert Ad Rem

Jubileuszowy Koncert Ad Rem

13 maja 2016 r. w dąbrowskim kinie „Lotos" odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji V-lecia zespołu wokalnego „Ad Rem". Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Wicestarosta Jerzy Białomyzy.
Członkinie grupy (Teresa Boboryko, Janina Kurel, Grażyna Ciszkowska, Jolanta Hećman, Małgorzata Andronik, Alicja Gryżenia, Ewa Hakało, Jolanta Konstańczuk, Anna Gawrylik, Beata Olechno i Elżbieta Adamowicz) pod kierownictwem muzycznym Jarosława Woźniewskiego poprowadziły zgromadzoną widownię sentymentalną ścieżką wspomnień przypominając wydarzenia sprzed pięciu lat, liczne koncerty i występy, a także ujawniając w humorystyczny sposób smaczki i perturbacje towarzyszące próbom i prezentacjom.
Szczególnie poruszające były występy osób, które z różnych powodów musiały opuścić zespół – Agnieszki Kaluta z piosenką „Byłeś serca biciem" i Igora Dacewicza, wykonawcy piosenki „Parostatek".
W przerwach między poszczególnymi blokami tematycznymi gościnnie zaprezentowały się na scenie dwa zespoły: zespół fletów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej oraz zespół perkusyjny „Beat It" działający od niedawna przy parafii różanostockiej. Dzieci i młodzież z obu grup otrzymały słodkie prezenty od Jubilatów.
Bardzo wzruszające chwile miały miejsce, gdy zaproszeni goście składali życzenia zespołowi. Gratulacjom nie było końca, a „Ad Rem" został bogato obdarowany kwiatami i pełnymi koszami.
Uroczystość rozpoczęła i zakończyła się piosenką „Trzynastego", która idealnie pasowała i do daty jubileuszu, i do nastrojów. Bo „trzynastego wszystko zdarzyć się może, trzynastego, świat w różowym kolorze...". Szczególnie trzynastego w piątek.
 
Tekst i zdjęcia: Maciej Sulik

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.