Jeśli podróż – to z biblioteką!

Jeśli podróż – to z biblioteką!

Muzyczna podróż po różnych państwach już za nami. 13 sierpnia pogoda była kapryśna, co zmusiło nas do odbycia jej w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej w Sokółce. Na nudę nie można jednak było narzekać! Zaczęliśmy od wspólnego wysłuchania bajki przeczytanej przez bibliotekarkę. „Tygryskowa orkiestra” to historia, która przygotowała nas na muzyczną przygodę. Warsztaty zespołu muzycznego Gałgan zachęciły do podróżowania na każdy możliwy sposób! Przez taniec, zabawę dźwiękiem i twórczą pracę naszą wyobraźnią. Aktywność plastyczna ubarwiała zajęcia i nadawała im nowej jakości – słyszeliśmy szum oceanu, doświadczaliśmy delikatności i gracji motyli, lataliśmy balonem i… wędrowaliśmy… wędrowaliśmy… A wszystko zaczęło się, oczywiście, od Polski i naszych narodowych tańców, z polonezem na czele. Potem rozpoczęła się przygoda z wybranymi krajami wszystkich kontynentów i ich tradycjami muzycznymi. Okazało się, że zdobywanie wiedzy może być czystą przyjemnością, a i przy okazji wspaniałą zabawą.
Dla tych, którym doskwierało zmęczenie, panie bibliotekarki przygotowały spokojną przystań na kocykach. Tutaj także nie zabrakło atrakcji. Oprócz obowiązkowej czytelni na dywanie z książkami na tematy muzyczne i podróżnicze, zaproponowałyśmy dzieciom różne prace plastyczne, układanki bajkowe, wycinanki i wyklejanki. Nie zbrakło też akcesoriów do zabaw zręcznościowych i naszego pacynkowego teatrzyku, który cieszył się ogromną popularnością.
Już za tydzień odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Wakacyjna podróż z biblioteką”, na które serdecznie zapraszamy. Tym razem ruszymy w świat bajek. W razie niepogody, ze skweru przeniesiemy się znów do pomieszczeń Biblioteki Publicznej w Sokółce, (Os. Centrum 21).


Serię spotkań „Wakacyjna podróż z biblioteką” dofinansowała Burmistrz Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii oraz sponsorzy indywidualni, którym pięknie dziękujemy za wsparcie: Bank Spółdzielczy w Sokółce, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sokółce, „Kolorowy Dom” PUH Henryk Mosiejko, Servire Adam Kozłowski, Luxbet Ignacy i Marek Zabłoccy s.c., Biuro „Beta” Bartłomiej Jankowski, Zakład Fryzjerski Anna Horczak, FPH U Matczaka Krzysztof Matczak, Gabinet Medycyny Estetycznej Estetmed Edyta Rećko, Kancelaria Notarialna Agnieszka Nelke, „Polamel” Centrum Zaopatrzenia Technicznego Elżbieta Hruszka, Agencja Reklamowa Piorun Projekt Artur Szoka, „Roboweld” Tomasz Miszkiewicz, MT-METAL M. Miąszkiewicz, T. Perkowski, Kancelaria Notarialna Andrzej Halicki, Biuro-Servis Marcin Dylewski, Krzysztof Zajko, Studio Kosmetyczne Natural Teresa Korecka, Salon Piękności ELLA Elżbieta Raube-Gawrysiuk, „Medicort” Sklep Ortopedyczny Krystyna Bałdowska


Oddział dla Dzieci
Biblioteki Publicznej w Sokółce


 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.