Janowskie tkaczki po raz kolejny bezkonkurencyjne

Janowskie tkaczki po raz kolejny bezkonkurencyjne

Podczas tegorocznego 19 Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy wybitne janowskie twórczynie po raz kolejny były najlepsze.

Pierwszymi miejscami zostały nagrodzone Pani Alicja Kochanowska, Pani Teresa Pryzmont oraz Pani Romualda Puzanowska. Trzecim miejscem została uhonorowana Pani Lucyna Kędzierska, a wyróżnieniem Pani Helena Gołko.

Bydgoskie biennale to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie. Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej organizowany jest co dwa lata. Na konkurs nadsyłane są prace wykonane różnymi technikami tkackimi, od tkaniny artystycznej po ludową. W konkursie mogą brać udział tylko twórcy nieprofesjonalni bez ograniczeń wiekowych. Wybrane przez jury tkaniny można oglądać na wystawie pokonkursowej do 6 września 2020 r. Partnerem przeglądu jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w którego murach prezentowane są wybrane prace.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów wszystkim nagrodzonym tkaczkom.

materiał: Karolina Radulska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.