Inspirująca rabata przy SOS w Sokółce

Inspirująca rabata przy SOS w Sokółce

W ramach współpracy SOS – W w Sokółce i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka” powstała na terenie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego inspirująca rabata z wieloletnimi roślinami min.: trzmieliną, tujami kulistymi danica, hortensjami, janowcami, tawułami, świerkiem gwieździstym, kosodrzewiną, jałowcami blue, żurawkami, modrzewnicą pospolitą. Już same nazwy budzą zaciekawienie, a piękno tych roślin cieszy każde oko.
Wszystko to za sprawą projektu „Aktywna integracja – sukces”, w ramach szkolenia z pielęgnacji terenów zielonych, które zostało zrealizowane właśnie w naszym ośrodku przez uczestników w/w projektu, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka”. Rabata wzbogaciła znacząco estetykę terenu ośrodka. Wykorzystywana też będzie wielokrotnie do celów edukacyjno – wychowawczych.
Uczestnicy projektu pod opieką trenera i asystentów osób niepełnosprawnych oraz wsparciu pracowników ośrodka wykonali solidną pracę:
- zdjęli darń ze starego trawnika,
- przekopali ziemię z nowo dowiezionym czarnoziemem,
- wybrali roślinność na rabatę,
- zakryli powierzchnię włókniną,
- posadzili roślinność,
- zamaskowali włókninę kamieniami, które otrzymaliśmy z Budokruszu dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Wójcickiego.
Efekty pracy można obejrzeć i ocenić odwiedzając SOS – W w Sokółce. Jest czym się zachwycać.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Prezes Stowarzyszenia „Barka” Krystyny Stefanowicz. Rabata to fantastyczny prezent dla całej społeczności ośrodka, a szczególnie dla uczniów, którzy już niedługo powrócą do placówki.

SOSW w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.