Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym zdominowały sokólskie narciarki z Malawicz i Starej Kamionki.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym zdominowały sokólskie narciarki z Malawicz i Starej Kamionki.

             13 lutego 2018 roku odbyły się w Lesie Pietrasze w Białymstoku Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. Na dobrze przygotowanej trasie  dziewczęta i chłopcy szkół podstawowych (klasy szóste i młodsze) rywalizowały dwukrotnie na dystansie 1,25 km stylem klasycznym, oraz stylem dowolnym. Natomiast klasy siódme i gimnazjalne na dystansie 1,25  km stylem klasycznym i 2,5 km stylem dowolnym. O miejscu indywidualnym zawodnika decydowała suma czasów z obu biegów. Do klasyfikacji drużynowej liczone było pięć najlepszych wyników osiągniętych przez zawodników z danej szkoły podstawowej oraz cztery z klas siódmych i klas gimnazjalnych, których klasyfikacja była wspólna.

            Po raz pierwszy w historii sokólskiego narciarstwa biegowego Igrzyska Województwa Podlaskiego wygrała indywidualnie Elżbieta Łowczecka ze Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych zdecydowanie pokonując zawodniczki z narciarskich, sportowych szkół z Supraśla i Białegostoku. Tuż poza podium po ciężkim boju stanęły Zuzanna Czabatorowicz SP Malawicze – 4 miejsce, Kasia Rećko SP Stara Kamionka 5 miejsce oraz Magda Ignatowicz SP Malawicze 6 miejsce. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych startowało 44 zawodniczki. Rewelacyjnie pobiegły najmłodsze dziewczynki Maria Borys (3 klasa) i Oliwia Borys (2 klasa), dzięki którym po raz drugi z rzędu narciarki z Malawicz zdobyły wicemistrzostwo drużynowo pokonując Sportową Szkołę Podstawową z Supraśla ulegając jedynie nieznacznie SP nr 32 z Białegostoku. Tuż poza podium - 4 miejsce przypadło dziewczynkom SP w Starej Kamionce startującym w składzie: Kasia Rećko, Ula Kucharewicz, Angela Płońska, Dominika Nowak i Ula Szomko.

           W kategorii chłopców klas VII i gimnazjów reprezentacja SP w Starej Kamionce wywalczyła drużynowy brąz. Na ten sukces dzielnie zapracowali: Dawid Biziuk, Kacper Snarski, Mateusz Kucharewicz i Łukasz Pawełko. Natomiast dziewczynki ze Starej Kamionki     w tej kategorii uklasyfikowały się na piątym miejscu w składzie: Weronika Czeremcha, Anna Szomko, Natalia Paszko, Weronika Buczyńska i Natalia Raczowska. Swoje wybitne umiejętności narciarskie zaprezentowała Julia Zajczyk z klasy siódmej SP w Malawiczach, która w kategorii łącznej klas siódmych i gimnazjów wywalczyła 7 lokatę. W samych klasach siódmych byłaby pierwsza.

Na najniższym stopniu podium stanęły też reprezentantki PG NR 3 w Sokółce zdobywając 3 miejsce drużynowo. Było to zasługą Natalii Fiedorec, Kamili Rećko, Moniki Szomko i Natalii Borys.

Również docenić trzeba pozostałe zawodniczki z Malawicz i Starej Kamionki m.in.: Klaudię Birkos, Ewę Gieniusz, Justynę Szyszko, Kingę Nowosadę, które dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsca. 

Wszystkim zawodnikom należą się gromkie brawa i wielki szacunek za ogromne poświęcenie i sportową walkę promując nie tylko swoje szkoły, ale również Sokółkę na arenie wojewódzkiej.

W najbliższy weekend najlepsze narciarki (Julia Zajczyk, Weronika Czeremcha, Elżbieta Łowczecka, Kasia i Ewa Rećko, Zuzia Czabatorowicz i Magdalena Ignatowicz) będą walczyć o medale Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Tomaszowie Lubelskim. Trzymamy kciuki.

 

 

Trener narciarek,  Piotr Zaręba

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.