Hipoterapia w SOSW w Sokółce

Hipoterapia w SOSW w Sokółce

Już od września zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce na hipoterapię. Intensywnie zaczynamy nad tym pracować trenując konie oraz przygotowując instruktorów – terapeutów.
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zakupił dwa piękne konie: Goliata i Torina, dzięki którym rozpoczniemy prowadzenie zajęć hipoterapii.
Nową formę rehabilitacji zawdzięczamy Panu Staroście Piotrowi Rećko, który jest inicjatorem tego pomysłu. Pan Starosta chętnie popiera i wspiera nowoczesne, skuteczne metody terapii i rehabilitacji naszych podopiecznych.
Nasze konie korzystają z gościnności Salezjańskiego Ośrodka w Różanymstoku, z którym współpracujemy. Dziękujemy za życzliwość i opiekę nad końmi.
Hipoterapia uatrakcyjni ofertę rehabilitacji Ośrodka. Zajęcia takie dają szerokie spektrum działania, stosowane zarówno wobec dzieci jak i dorosłych. Ta forma pracy wykorzystuje kontakt z koniem, terapie ruchem konia oraz ćwiczenia fizjoterapeutyczne na koniu. To nieoceniona rehabilitacja poprzez jazdę konną jak i terapia poprzez sam kontakt z koniem - współterapeutą, kiedy najważniejszy jest kontakt emocjonalny z tym wspaniałym zwierzęciem i związana z obecnością konia sytuacja terapeutyczna.
Poprzez oddziaływanie hipoterapeutyczne następuje: zmniejszenie zaburzeń równowagi i poprawa reakcji obronnych, zwiększenie możliwości lokomocyjnych i zapewnienie kontaktu ze zwierzęciem i przyrodą, stymulacja rozwoju psychoruchowego dziecka, w tym poprawa koordynacji wzrokowo ruchowej, orientacji przestrzennej oraz rozeznania w schemacie własnego ciała, zwiększenie możliwości koncentracji uwagi i utrzymania zorganizowanej aktywności, zwiększenie motywacji do wykonywania ćwiczeń, rozwijanie samodzielności, zwiększenie poczucia własnej wartości, relaksacja i osłabienie reakcji nerwicowych.
Dzięki hipoterapii już od nowego roku szkolnego uczniowie naszego Ośrodka będą mogli rozwijać w sferze fizycznej, emocjonalno-motywacyjnej, poznawczej oraz społecznej.

SOSW w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.