Harcerki i nauczycielki Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce na medal!

Harcerki i nauczycielki Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce na medal!

 6 listopada 2021 r. podczas zlotu sprawozdawczego Hufca ZHP Sokółka im. hm. Witolda Biziuka pwd. Monika Mróz i dh. Marta Kulmaczewska  otrzymały z rąk pani wicekurator Barbary Buraczewskiej Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Od 2015 r. nauczycielki prowadzą 9 Drużynę Harcerską Nieprzetarty Szlak pn. „Iskierki” w ramach godzin pozalekcyjnych. W ramach pracy drużyny min. zorganizowały i przeprowadziły szkolenia z zakresu „Terenoznawstwa” i Grę Terenową dla wszystkich oddziałów klasowych Ośrodka w ramach projektu „Wspólne przebywanie - wzmacnia zaufanie” realizowanego przez Powiat Sokólski dofinansowanego przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego Programu na lata 2014/2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Przygotowywały harcerzy do Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej pod hasłem „Spotkanie z Piosenką z Harcerskiego Plecaka” w Lipsku, gdzie w swojej kategorii otrzymali I miejsce. Podczas festiwalu „Autostopem przez galaktykę” wykonały prezentację na temat gwiazdozbioru „Tarcza”, pojazd galaktyczny i stroje galaktyczne, za które drużyna Nieprzetartego Szlaku zdobyła wyróżnienie.

Pod kierunkiem nauczycielek harcerze wykonywali prace na konkursu plastyczny „Kartka do przyjaciela” zorganizowanego przez 136 BDH „Tęcza” w Białymstoku, za które harcerze otrzymywali  dyplomy, upominki rzeczowe. Wielokrotnie organizowały zbiórkę karmy, koców dla zwierząt z sokólskiego schroniska, brały czynny udział w Zlotach Hufca Sokółka i w Dniach Myśli Braterskiej. Wielkim przedsięwzięciem było zorganizowanie w 2020r dwudniowego zlotu - Dnia Myśli Braterskiej dla harcerzy Nieprzetartego Szlaku z wszystkich chętnych drużyn z Chorągwii Białostockiej. Corocznie były inicjatorkami i organizatorkami spotkania opłatkowego dla harcerzy z „Drużyny Harcerskiej Nieprzetarty Szlak” oraz zaproszonych gości.  

Serdecznie gratulacje pani Monice Mróz i pani Marcie Kulmaczewskiej w imieniu własnym jak również rodziców, dzieci i nauczycieli. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że jesteście z nami.

Dyrektor SOSW Elżbieta Szomko

 

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.