Grupa Wsparcia dla rodziców w SOSW w Sokółce

Grupa Wsparcia  dla rodziców  w SOSW w Sokółce

W dniu 23.09.2019r. rozpoczęliśmy pracę w nowej formie współpracy z rodzicami naszych uczniów w postaci grupy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Tym samym wprowadziliśmy innowację pedagogiczną zatwierdzoną na Radzie Pedagogicznej w dniu 13.09.2019r.

Taka forma współpracy jest odpowiedzią na potrzeby naszych rodziców. Na to co łączy rodziców przeżywających podobne problemy, którzy potrzebują (poszukują) pomocy zarówno w rzeczach prostych, prozaicznych, po sprawy trudne, wymagające przygotowania, instrukcji. Nasza grupa będzie się starć stworzyć przestrzeń dla rozmów i wymiany doświadczeń. Wśród ważnych celów działania grupy można wymienić otrzymanie emocjonalnego wsparcia i pomoc w radzeniu sobie z przeżywanymi trudnościami. Uczestnictwo jest dobrowolne, grupa jest otwarta, spotykamy się raz w miesiącu. Pierwsze zajęcia spotkały się z zainteresowaniem rodziców, przebiegły w spokojnej, otwierającej dyskusję atmosferze. Grupa zbudowała swój kontrakt, pojawiały się też pierwsze oczekiwania rodziców co do tematyki przyszłych zajęć.

 

Wszystkich zainteresowanych rodziców  wspólną pracą i wzajemną pomocą serdecznie zapraszamy!

 

Prowadzący zajęcia Oliwia B. Bilmin, Grażyna Tymoszuk, Marta Kawrygo- Leonowicz

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.