Grudzień w filiach sokólskiej Biblioteki Publicznej

Grudzień w filiach sokólskiej Biblioteki Publicznej

Ostatni miesiąc roku w filiach wiejskich Biblioteki Publicznej w Sokółce upłynął pod znakiem spotkań z uczniami.

Rozpoczęliśmy od zajęć w Oddziale Przedszkolnym SP w Starej Rozedrance z okazji Dnia Górnika, podczas których dzieci obejrzały „Legendę o Skarbniku” zaprezentowaną przez bibliotekarkę w formie teatrzyku Kamishibai.

W mikołajki, w Filii Bibliotecznej w Starej Rozedrance, można było obejrzeć wystawkę o tradycjach świątecznych w różnych krajach świata. Natomiast przedszkolaki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego SP w Starej Kamionce wysłuchały „Historii o Świętym Mikołaju” oraz z waty, kleju i brokatu wyczarowały piękne portrety świętego.

Chwilę po mikołajkach dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Starej Rozedrance poznały „ojca” Myszki Miki i Kaczora Donalda – Walta Disneya. Obchodziliśmy, bowiem 120 rocznicę urodzin tych sympatycznych animowanych postaci.

W okolicach pierwszego dnia zimy przedszkolaki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego w Starej Kamionce wraz z bibliotekarką przywitały tę mroźną i śnieżną porę roku. Były książki o tematyce zimowej i zabawa w rzucanie papierowymi śnieżkami.

Ostatnie zajęcia w grudniu, zarówno w Starej Kamionce jak i w Starej Rozedrance traktowały o zwyczajach i tradycjach Bożego Narodzenia. Uczniowie klas I-III SP w Starej Kamionce opowiadali o swoich tradycjach świątecznych a także poznali mniej popularne zwyczaje bożonarodzeniowe, wykazali się także wiedzą o świętach rozwiązując quiz. Natomiast przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Starej Rozedrance stworzyły łańcuch choinkowy z paseczków kolorowego papieru.

Grudzień dostarczył dzieciom dużo zabawy. Zapewniamy, że w nowym roku również jej nie zabraknie w filiach wiejskich.

Materiał: Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.