Funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Funkcjonariusze SG zatrzymali obywatela poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Białorusi poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna był ścigany za liczne rozboje z użyciem broni palnej dokonane w Niemczech.

17.02.2021 r. do odprawy granicznej na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy na wjazd do Polski zgłosił się obywatel Białorusi. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Cudzoziemiec figurował w europejskich bazach osób poszukiwanych od 2011 roku za przestępstwa dokonane w latach 2009-2010. Mężczyzna poszukiwany był przez niemieckie organy ścigania za zorganizowane rozboje z użyciem broni palnej i kradzieże. Przypisuje się mu udział w 5 napadach na banki na terytorium Niemiec. Zgodnie z tamtejszym prawem grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

40-letniego obywatela Białorusi po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano funkcjonariuszom Policji w Sokółce. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

mjr SG Katarzyna Zdanowicz
Rzecznik Prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.