Festiwal Bez Granic - Różanystok 2017

Festiwal Bez Granic  - Różanystok 2017

    W imieniu organizatorów zapraszamy na VIII Festiwal Młodzieży Bez Granic w Różanymstoku, to inicjatywa niekonwencjonalnej edukacji dla młodzieży – wychowanków Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Podlasia, zorganizowanych grup młodzieży z całej Polski oraz tzw. młodzieży społecznie wykluczonej. W tym roku szczególną uwagę zwracamy na przyjazd przyjaciół z Ukrainy i Białorusi. Ideą Festiwalu pozostaje edukacja młodzieży poprzez prezentacje muzyki, a także innych aspektów kultury z całego świata, a także zaszczepienie w młodych świadomości i dumy z własnej niepowtarzalnej kultury, ale przy okazji poszerzenie ich wiedzy na temat innych. Festiwal to także pomysł na resocjalizację wychowanków SOW-u, otwarcie ośrodka na osoby z zewnątrz. Wspólna praktyka na warsztatach i uczestniczenie w koncertach, spektaklach i pokazach uwrażliwia młodych artystów i daje szanse na lepsze zrozumienie otaczającego ich świata.
    Głównym celem Festiwalu jest budowanie tolerancji poprzez poznanie i zrozumienie, a także umożliwienie młodzieży spotkania z rówieśnikami z innych krajów oraz pogłębianie dialogu międzykulturowego, by młodzi poprzez wspólne działania artystyczne i integrację mogli doświadczyć i zrozumieć, iż odmienny kolor skóry, tradycja, język, pochodzenie - nie stanowią barier w porozumieniu się we współczesnym świecie.
Nowością w tym roku będzie pokaz grupy rekonstrukcyjnej, która ma za zadanie ukazać trudną drogę narodu polskiego do odzyskania niepodległości, a której to 100. rocznicę obchodzić będziemy w 2018 r. Nasze wydarzenie ma wprowadzić uczestników w tematykę planowanych uroczystości z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości.
    Młodzież uczestniczyć będzie we wspólnych warsztatach:  PERKUSJA ALTERNATYWNA / A. Nascimento (Brazylia), WARSZTAT WOKALNO-TEATRALNY / L.Witkowska (Polska), AKROBATYKA CYRKOWA / V. Remels (Belgia) i G. Shabtay (Izrael), ŻONGLERKA / Bracia Brwi – A. Perskawiec i M. Kownacki (Polska), PARKOUR / S. Govindin (Francja), BĘBNY I MUZYKA ZACHODNIEJ AFRYKI/ O. Diarra (Burkina Faso), WARSZTAT Z TEATREM KRZYK / M. Kościółek i Teatr Krzyk (Polska), SZTUKA INSTALACJI - INSTALOWANIE ŚWIATA M. Ryczkowska (Polska). Każdy dzień festiwalowy zakończy się wieczornym koncertem (RADIO VARNA (Polska), BUM BUM ORKESTAR (Polska), BUDA FOLK BAND (Węgry)).
    Działania Festiwalu ukierunkowane są na dialog międzykulturowy oraz działania na rzecz wzajemnego szacunku i zrozumienia.
    Zadanie realizowane będzie w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku

Współorganizatorem wydarzenia oraz Patronem Honorowum jest Starosta Sokólski Piotr Rećko.

SZCZEGÓŁY: WWW.FESTIWALBEZGRANIC.COM
SALEZJAŃSKI OŚRODEK WYCHOWAWCZY IM. ŚW. JANA BOSKO, RÓŻANYSTOK 13B, 16-200 DĄBROWA BIAŁOSTOCKA
BIURO: INFO@FESTIWALBEZGRANIC.COM,TEL./FAX:+48 85 712 84 08

PRZEDSIĘWZIĘCIE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO „ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH RP
W RAMACH KONKURSU DYPLOMACJA PUBLICZNA 2017 - KOMPONENT „WYMIAR WSCHODNI POLSKIEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ 2017"

Zdjęcia


Tagi:info sokółka starosta sokólskifestiwal bez granicróżanystok 2017cyrkplozjakarawana bez granicSOW w RóżanymstokuVIII Festiwal Młodzieży Bez Granic w Różanymstoku

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.