„Fajnie jest robić coś dla innych”

„Fajnie jest robić coś dla innych”

Na samym krańcu powiatu, ba, Polski, w Domu na Krańcu Świata (Łapicze), z inicjatywy Hanny Sienkiewicz spotkało się 12 aktywnych pań, które postanowiły wziąć udział w ogólnopolskiej akcji szycia poduszek dla kobiet po mastektomii.
W ramach projektu „Serce od serca” powstają poduszki w kształcie serc, które mają wspomagać rehabilitację po mastektomii na każdym etapie - zaraz po operacji, jak i później. Noszenie jej pod pachą pomaga zmniejszyć opuchliznę i napięcie barku, łagodzi ból i chroni przed urazami. W Polsce powstało już ponad 9 tys. kolorowych serc i zostały przekazane stowarzyszeniom Amazonek, czytamy na www.serceodserca.pl. Organizatorka szycia Hanna Sienkiewicz: „Było super, z dobrą energią i radością. Nie zabrakło też wzruszenia, kiedy zobaczyłyśmy, jak piękne kartki przygotowała młodzież z naszej szkoły. Fajnie jest robić coś dla innych. Sto poduszek dla kobiet po mastektomii trafi na onkologię do Białegostoku. Kobitki dziękuję, jesteście niesamowite!”

Opr. A. Tumiel, fot. FB Dom na Krańcu Świata

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.