EKOlogia z Biblioteką - warsztaty

EKOlogia z Biblioteką - warsztaty

W poniedziałek 13 stycznia w naszej placówce odbyły się warsztaty, które przeprowadziła Pani Elwira Zabłocka, nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Towarzyszyły jej uczennice - Agata Marculewicz i Dominika Leosz z technikum fryzjerskiego, które wystąpiły w roli współprowadzących. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy V D ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

Warsztaty miały na celu:
• wyrabianie zmysłu estetycznego
• rozwijanie sprawności manualnej
• pobudzanie wyobraźni i inspirowanie do kreatywnego myślenia
• rozwijanie umiejętności komunikacji i pracy w zespole
• łączenie wymiaru poznawczego z dobrą zabawą

Jak zrobić musujące kule do kąpieli? Wystarczy kilka prostych składników:
soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, olej kokosowy, barwnik, olejek zapachowy.

Pani Elwira jest nauczycielką z pasją. Suchą teorię stara się przedstawić uczniom w sposób rozwijający, ciekawy i eksperymentalny. Dzięki jej zaangażowaniu powstał pełen kolorów i zapachów warsztat, podczas którego dzieci wyrabiały musujące kule do kąpieli z dodatkami kolorowych barwników. Uczniowie sami decydowali jaki kolor i zapach będzie miały tworzone przez nich produkty. Samodzielnie wykonanymi i zapakowanymi kulami zamierzają obdarować bliskie osoby, np. z okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu EKO z Biblioteką, w ramach którego szkoła i biblioteka łączą swoje pasje, aby inspirować dzieci i młodzież, proponując nowe formy aktywności.


Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.