Dzień Dobrych Uczynków - Zbieramy na lek dla Magdy

Dzień Dobrych Uczynków - Zbieramy na lek dla Magdy

Szanowni Państwo,

Pozwoliłam sobie napisać tę wiadomość do Państwa, za zgodą rodziców, bo mimo, że nie będzie dotyczyć Państwa dziecka, to opowiem o kimś  bardzo nam bliskim, o członku naszej szkolnej  rodziny, Magdzie.

U Magdy w marcu zdiagnozowano nowotwór złośliwy prawej nerki,która została usunięta wraz z 2kg guzem.

Z czasem wykryto więcej przerzutów na węzły chłonne i do kości. Przeszła cykl przeciwbólowych naświetlań na odcinek lędźwiowy oraz szyjny. Na co dzień musi nosić kołnierz ortopedyczny, gdyż kości są  podatne na uszkodzenia. Magda przyjmuje bardzo dużą ilość leków m.in. przeciwbólowych takich jak morfina czy też przeciwwymiotnych i sterydów. Każdego dnia odczuwa ogromne zmęczenie i wiele innych nieprzyjemnych skutków choroby, leczenia i samego w sobie życia z chorobą.
Ale się nie poddaje, jest bardzo dzielna, w miarę możliwości łączy się na lekcje.

W maju skończyła 18 lat i musi zostać ponownie zakwalifikowana do leczenia. O ile terapia poprzednim lekiem- Sutent  jest możliwa w ramach programu lekowego, o tyle terapia drugim lekiem-Nivolumab w ramach finansowania NFZ na chwilę obecną możliwa nie jest. Jedna dawka tego leku wraz z podaniem kosztuje 6680 zł. W tym przypadku planowane jest podawanie co 2 tygodnie przez 2 lata.

Szanowni Państwo,
Magda i jej rodzina są bardzo dzielni, nie poddają się i będą dalej walczyć o życie swojej córki,choć właśnie okazało się, że wlew, który Magda miała wczoraj dostać w Otwocku, przestał być refundowany z dn. 30.04.

Osobiście będę starała się wspierać i pomagać jak tylko będę mogła.
Gdyby ktoś z Państwa chciałby przyłączyć się do pomocy w jakikolwiek sposób-będę wdzięczna. Dobre słowo i wsparcie  może dodać siły do dalszej walki.

Marta Cichosz, III L.O. im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku

Trwające zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/magda-kolpak

https://www.kawalek-nieba.pl/magda.kolpak/

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.