Drugi dzień związany ze świętem Krynek

Drugi dzień związany ze świętem Krynek

Kolejny dzień związany  ze świętem  Krynek rozpoczął się nabożeństwem w cerkwii p.w. NNMP oraz uroczystą mszą świętą w intencji mieszkańców w Kościele p.w. św.Anny. Dalsza część uroczystości przygotowana została na placu OSiR-u,  gdzie Burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska powitała przybyłych mieszańców i zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko, Radny Powiatowy Aleksy Oleksza, Wójt Gminy Szudziałowo Tadeusz Tokarewicz, Radni gminy Krynki, przedstawiciele służb mundurowych oraz księża.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Sygnaliści Nadleśnictwa Krynki przedstawili sygnały wydawane podczas polowań. Na mieszkańców czekały występy artystyczne, w trakcie których zaprezentowały się: Exit, Zaranka, Pogodna Jesień, Bogumiła Sołoniewicz, Kamila Baranawska, Kabaret na ławeczce, Fabryczne Dziewczęta, Lotosy i inni. Najmłodsi uczestnicy  mogli korzystać z dmuchańców. Czas dzieciom umilały zabawy z animatorką Rapelką z Kuźnicy, która przygotowała dla nich moc atrakcji.

Na swoje stoiska zapraszali przedstawiciele służb mundurowych. Strażacy z OSP Krynki prezentowali sprzęt gaśniczy jakim dysponują. Każdy kto zawitał na ich stoisko mógł spełnić swoje marzenie i na chwile stać się strażakiem. Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej prezentowali sprzęt militarny. Dużą ciekawość budził pojazd wyposażony w kamerę do podglądu.

Podczas imprezy wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego  „Stary Park – przyroda widziana oczami dziecka”. 

 

Łukasz Mucuś

Marek Tomaszycki

Zdjęcia


Tagi:dni krynek2017Drugi dzień

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.