Dożynki Wojewódzkie w Dąbrowie Białostockiej cz.2

Dożynki Wojewódzkie w Dąbrowie Białostockiej cz.2


Przed godziną 11:00 dziedziniec przed Kościołem pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, wznoszący się nad Dąbrową Białostocką, wypełnił się wiernymi, zaproszonymi gośćmi i delegacjami z wieńcami dożynkowymi i darami ołtarza.
Przybyłych gości powitał Ksiądz Proboszcz Andrzej Horaczy. Wśród nich byli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, parlamentarzyści, pracownicy i przedstawiciele instytucji publicznych: kultury, edukacji, służby zdrowia i innych, a także różnych firm oraz służb mundurowych.
Powiat Sokólski, który był współorganizatorem tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Dąbrowie Białostockiej u boku Zarządu Województwa Podlaskiego, podczas mszy św. reprezentował Starosta Sokólski Piotr Rećko wraz z Członkami Zarządu: Bożeną Jelska-Jaroś, Romualdem Gromackim, Radnym Jarosławem Sulikiem, Dyrektorem PCPR w Sokółce Alicją Rysiejko, Dyrektorami Starostwa Powiatowego w Sokółce: Tomaszem Tolko, Danielem Supronikiem oraz pracownikami instytucji. Natomiast podczas mszy Członkowi Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesławie Burnos towarzyszył Wicemarszałek Stanisław Derehajło.
Starosta Sokólski Piotr Rećko w asyście Bożeny Jelskiej-Jaroś, Alicji Rysiejko i Jarosława Sulika wnieśli Dożynkowy Wieniec Powiatu Sokólskiego do świątyni.
Najgorętsze słowa powitania proboszcz złożył na ręce Starostów Dożynkowych, kierując je do rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy, dla których dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku – “To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy oraz dziękczynienie składane Bogu za otrzymane plony.”
Mszy Świętej Dożynkowej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski. Kaznodzieją był Ksiądz Proboszcz z Różanegostoku Wojciech Witkowski.
Metropolita Białostocki Biskup Józef Guzdek skierował list na ręce Marszałka Artura Kosickiego. Fragment pisma: “ Wszystkim uczestnikom tegorocznego święta udzielam pasterskiego błogosławieństwa w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”


 Patrycja A. Zalewska

Zdjecia Marcin Pogorzelski

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.