Dożynki Gminne

Dożynki Gminne

Schyłek lata to czas dożynek. 8 września Święto Plonów w Dąbrowie Białostockiej obchodził powiat sokólski. Tego samego dnia dożynki celebrowała także gmina Kuźnica i gmina Sokółka, która na miejsce tegorocznych obchodów wybrała miejscowość Stara Kamionka.
W Kuźnicy uroczystości rozpoczęły się już o godzinie 9:30 Mszą Świętą w Cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego. O godz. 11:00 odprawiono uroczystą, dziękczynną Mszę Świętą w Kościele pw. Opatrzności Bożej, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe i ziarno na zasiew. Po mszy spod kościoła na stadion przy ul. Tadeusza Kościuszki gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa, przeszedł korowód prowadzony przez Szwadron Kawalerii im. Dywizji Kawalerii ZAZA i Kapelę Retro Band. Na miejscu Tradycyjnie podzielono się chlebem. Rozstrzygnięto też konkurs na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2019 roku".
Nie zabrakło występów artystycznych. Pierwszy zaprezentował się zespół "Jemioła" z Sokółki. W bloku artystycznym swoje talenty pokazali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, przedszkolaki z Przedszkola w Kuźnicy oraz dzieci i młodzież z GOKiS także w Kuźnicy. Imprezie towarzyszyły konkursy dla dzieci i młodzieży okraszone nagrodami.

Patrycja A. Zalewska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.