Dożynki Gminne

Dożynki Gminne

Dożynki gminy Sokółka rozpoczęły się Mszą Świętą polową przed Klubem Kultury w Starej Kamionce. Stamtąd uczestnicy Święta Plonów mieli do pokonania jedynie ulicę aby dotrzeć na plac szkolny, który był miejscem ceremonii dożynkowej - wspólnego dzielenia się chlebem, występów: Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sokółki wraz z mażoretkami, zespołu "Wesołe Sokółczanki" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce i zespołu "Razem" z Wiejskiego Klubu Kultury w St. Kamionce.

Najlepszym Sołtysom, rolnikom, firmom oraz strażakom OSP wręczono nagrody i wyróżnienia. Rozstrzygnięto też konkurs na ciasto z jabłkami oraz sernik. Obchodom towarzyszyły liczne konkursy dla publiczności.Właściciele stoisk umieszczone wokół placu szkolnego oferowali bogaty wachlarz pysznych wyrobów tradycyjnych, pamiątki, zabawki, owoce, warzywa... warto było mieć przy sobie pełen portfel. Około godziny 16:00 rozpoczęły się koncerty, publiczność rozruszał "Kuzyn Zenka", "Dreem Team - live band", "Cygańskie Serca" i Jarek Rynkiewicz.

Patrycja A. Zalewska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.