„Do biedronki przyszedł żuk...” czyli konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 5

„Do biedronki przyszedł żuk...” czyli konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 5

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Poezji, jak można najlepiej uczcić ten dzień wiedzą przedszkolaki z sokólskiej „Piątki” - recytując znane i lubiane wierszyki cenionych autorów. Jak co roku w przedszkolu przeprowadzony został konkurs recytatorski z udziałem przedszkolaków. Dzieci recytowały wiersze m.in. Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima, których utwory poznają kolejne pokolenia Polaków a ich przekaz i humor są ponadczasowe. W jury zasiadły: dyrektor placówki pani Lucyna Szymańska, bibliotekarka z dziecięcego oddziału Biblioteki Publicznej pani Jagoda Słoma oraz przedstawicielka rady rodziców. Organizatorkami konkursu były wychowawczynie grupy ,,Frezje”, panie Agnieszka Żemajduk i Aneta Gardziejczyk. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w tym przemiłym wydarzeniu. Przedszkole na konkursie powiatowym reprezentować będą Lenka J. (Stokrotki), Amelka W. (Bratki) i Rafał K. (Frezje). Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Tekst: AT, IC, fot.: Maciej Białobłocki

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.