Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 2021 r.

Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża 2021 r.

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada od 1972 roku. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi i czas okazania wdzięczności za przekazanie krwi ,,cząstki siebie” na rzecz osób chorych, często z zagrożeniem życia.

Z tej okazji Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce wszystkim Honorowym Dawcom Krwi składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, satysfakcji z ratowania zdrowia i życia innych ludzi, szczęścia oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Dziękujemy za bezinteresowne oddawanie krwi na rzecz osób potrzebujących, chorych w szpitalach, będących często w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Wasza krew ratuje ich życie i zdrowie.

W 2021r. w Punkcie Pobrań w Sokółce było zarejestrowanych 2630 czynnych Honorowych Dawców Krwi, którzy oddali 990,90 litrów krwi oraz 322,250 litry osocza krwi. Ilość oddanej krwi i osocza w 2021 r. znacznie przewyższa  ilości krwi i osocza  oddawanej honorowo w latach poprzednich.

Podziękowania i życzenia kierujemy również do pracowników ochrony zdrowia zaangażowanych w systemie krwiodawstwa, lokalnych samorządów, instytucji, zakładów pracy, szkół oraz wolontariuszy promujących i wspierających ideę honorowego oddawania krwi.

Punkt Pobrań w Sokółce będący w strukturach organizacyjnych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku jest czynny w poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 7.00- 11.00. Zapraszamy.

Telefon do kontaktu w sprawie oddania krwi i osocza - 85 711 20 34.

 

Lila Micun

Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Sokółce

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.