Debata Społeczna w Starostwie Powiatowym w Sokółce

Debata Społeczna w Starostwie Powiatowym w Sokółce

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce odbyła się debata społeczna pn. „Współdziałanie na rzecz bezpieczeństwa w powiecie sokólskim. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Spotkanie zawdzięczamy Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko oraz Komendantowi Powiatowemu Policji w Sokółce Krzysztofowi Mróz.

Starosta Sokólski Piotr Rećko jako gospodarz debaty kilka słów skierował do zebranych:
„Panie Komendancie bardzo serdecznie dziękuje, że kolejny cykl spotkań w sprawie bezpieczeństwa, które jest bardzo potrzebne naszym mieszkańcom organizujemy po to, by przedstawiać pracę policji, straży granicznej i pożarnej. Chcemy jednocześnie zastanawiać się i wspólnie pochylić nad tymi problemami, które najbardziej dotyczą naszych mieszkańców. Poczucie bezpieczeństwa ludzi jest niezbędnym elementem, aby dobrze czuli się na terenie naszego powiatu.”

Pani dr Anna Szafran z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przedstawiła wykład na temat wielopłaszczyznowej współpracy na rzecz osób starszych, nieporadnych życiowo, zagrożonych wykluczeniem, często potrzebujących wsparcia środowiska lokalnego, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.

Następnie w trakcie spotkania zostało przedstawione  krok po kroku funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która działa od 01 lipca 2016 roku na terenie województwa podlaskiego.

„Część z państwa na pewno była na wcześniejszych konsultacjach związanych z przygotowywaną Mapą Bezpieczeństwa i udziałem wszystkich służb, instytucji, które działają na terenie powiatu sokólskiego, ale także samych mieszkańców. Celem tej debaty jest zdiagnozowanie oczekiwań społeczności lokalnej oraz wspólne wypracowanie rozwiązań, które przełożą się na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sokólskiego.” – dodał Komendant Powiatowy Policji w Sokółce Krzysztof Mróz.

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskiSokółkaStarostaSokólskipolicjaInfoSokółkaKomendantdebataspołecznaMapa KrajowaMapaKrajowaZagrożeńBezpieczeństwa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.