Czas wracać do szkolnych ławek

Czas wracać do szkolnych ławek

Dnia 1 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika Zespołu Szkół w Sokółce odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

„Witam wszystkich po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, która – jestem tego pewna – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika Zespołu Szkół w Sokółce...” – Wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli jak i rodziców przywitała Dyrektor Szkoły Pani Iwona Grzybowska.

Podczas uroczystości Powiat Sokólski reprezentowała Sekretarz Powiatu Sokólskiego Katarzyna Nowak, która w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, odczytała list skierowany do uczniów jak i nauczycieli.

„Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, to Wy tutaj jesteście najważniejsi, to dla Was są tu nauczyciele i pracownicy szkoły. Są tu po to, by Was wspierać w Waszych staraniach o wiedzę, o odnalezienie swojej drogi w życiu i także – w zmaganiach o oceny. Pamiętajcie jednak, że te zmagania podejmujecie dla siebie, nie dla rodziny, przyjaciół, nauczycieli, szkoły, Zachęcam Was, byście potraktowali ten nowy rok szkolny jako wyzwanie, a nie jako nieprzyjemny obowiązek. Życzę Wam wielu sukcesów. Szczególne słowa otuchy kieruję do Was, Pierwszoklasiści. Życzę, żebyście odnaleźli w tej szkole wielu nowych przyjaciół i spotkali tu wiele życzliwych ludzi…”

W nowym roku szkolnym 2016/2017 do klas pierwszych dołączyło 81 uczniów. Zostały utworzone 4 klasy:
Klasa 1a ( złączony profil humanistyczno- językowy)
Klasa 1b (profil politechniczno- informatyczny)
Klasa 1c (profil medyczny)
Klasa 1d ( profil mudnurowy)

„Nowy rok to nowy początek… Dla uczniów klas pierwszych wszystko jest nowe; koledzy, koleżanki, wychowawca, nauczyciele, nawet budynek. Życzę, abyście w naszej szkole od pierwszego dnia poczuli się dobrze, abyście znaleźli w niej swoje miejsce. Będziecie mogli poznawać siebie, swoje mocne strony, rozwijać zainteresowania i umiejętności. Abyście mogli odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć, szkoła musi być wymagająca. Nauczyciele postawią Wam wysoko poprzeczkę… Ale wierzę, że zapewnią Wam również wsparcie które sprawi, że ta wysokość okaże się możliwa do pokonania. A potem – może sami podniesiecie poprzeczkę jeszcze wyżej…”

„Dla klas drugich to także nowy początek. Rozpoczynacie naukę przedmiotów rozszerzonych, tych które sami wybraliście. Matematyki, biologii, czy historii będziecie się uczyć codziennie, a nawet kilka godzin dziennie? – to nie lada wyzwanie. Ale właściwy wybór przedmiotów rozszerzonych daje Wam w przyszłości większe szanse na kontynuowanie nauki na wybranych studiach wyższych…”

„Dla uczniów klas trzecich to najkrótszy rok szkolny – tylko 8 miesięcy. W międzyczasie wycieczka, święta, studniówka, a więc bardzo mało czasu , aby przygotować się do egzaminu maturalnego. Zaplanujcie i dobrze wykorzystajcie ten czas, abyście osiągnęli jak najlepsze wyniki. Abyście dzięki temu mogli znaleźć się na wymarzonych studiach. Liczę, że w przyszłym roku znowu będziemy dumni z wyników matury, będziemy dumni z naszych absolwentów.”

„Niektórzy twierdzą, że Nauka jest oknem na świat. Ale jak to w życiu bywa – są różne okna i różne za nimi widoki. Jestem przekonana, że nasza szkoła będzie dla Was takim oknem, które daje wielkie perspektywy rozwoju. Musicie tylko pozwolić, aby nauczyciele mogli przed wami to okno otworzyć!...” - Dyrektor Iwona Grzybowska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.