Cyrkowy Wolontariat

Cyrkowy Wolontariat

Projekt "Cyrkowy Wolontariat" to kilkuetapowe działania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Józefa w Różanymstoku. Placówka realizuje cykl zajęć, warsztatów dla młodzieży narażonej na wykluczenie społeczne, których celem jest szeroko pojęta resocjalizacja poprzez zastosowanie innowacyjnych zajęć artystycznych prowadzonych oparciu o założenia pedagogiki cyrku, działań charytatywnych tj., występy dla dzieci z przeszkól, szkół, szerokiej publiczności.


Projekt rozpoczął się już w  lutym, sytuacja epidemiczna na chwile wstrzymała działania grupy. Jednak indywidualne ćwiczenia, zajęcia prowadzone online, na nowo natchnęły młodych chłopaków do pracy w realu.
Jak dotąd chłopcy uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach  tj. warsztaty animacji cyrkowej, jak zostać wolontariuszem czy też warsztaty interpersonalne. Przed nimi jeszcze wiele innych wyzwań. Ale te, na które najbardziej wyczekiwali nadeszły. Efektami swojej pracy mogą już się dzielić z nieco szerszą publicznością.

Ten innowacyjny projekt realizowany jest dzięki Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich FIO 2020.

Katarzyna Borowska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.