Chryzantemy jadą w powiat...

Chryzantemy jadą w powiat...


Od poniedziałku kontynuujemy ozdabianie chryzantemami miejsc pamięci, przydrożnych krzyży i kapliczek na terenie Powiatu Sokólskiego. Jak już wspominaliśmy, kilka dni temu z inicjatywy Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, Powiat Sokólski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w porozumieniu z ARiMR, włączył się w akcję rządowej pomocy dla sprzedawców chryzantem, którzy w tym roku nie sprzedali kwiatów w związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią Covid-19.
W poniedziałek kwiaty trafiły do Zaśpicz i Nomik w gminie Sokółka. Kolejny kurs trzech busów wypełnionych chryzantemami pojechał w stronę gminy Kuźnica. Tam, z pomocą Radnego Powiatu Sokólskiego - Krzysztofa Pawłowskiego trafiliśmy w wiele miejsc upamiętniających ważne wydarzenia w historii naszego powiatu, oraz miejsc gdzie zginęli bohaterowie naszej ziemi. Przy okazji wizyty w Kuźnicy, Saczkowcach, Wołyńcach, Zajzdrze, Nowodzieli, Mieleszkowcach, Klimówce, Czuprynowie, Kowalach, Cimaniach, Czepielach… Pan Krzysztof Pawłowski również wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, z wielkim entuzjazmem opowiadał nam szczegółową historię kolejnych miejsc pamięci.
Finalnie nasz powiat ozdobi aż 4 tysiące chryzantem doniczkowych, przekazanych przez lokalne firmy: Gospodarstwo Ogrodnicze Bartosz Nowik z Nowej Moczalni, Centrum Ogrodnicze Ogrodnik Romuald Minczewski oraz Bricomarche w Sokółce.


Patrycja A. Zalewska
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.