„Chciałbym jeszcze zrobić np. prawo jazdy na motor, spróbowałbym też kursu płetwonurka…”

„Chciałbym jeszcze zrobić np. prawo jazdy na motor, spróbowałbym też kursu płetwonurka…”

    W sierpniu w Starostwie Powiatowym w Sokółce członkowie Zarządu Powiatu Sokólskiego podpisali kolejne umowy z uczestnikami projektu o przyznanie „Bonów na Szkolenia”. Tym razem z możliwości dofinansowania wybranego kursu przez siebie kursu skorzysta ło dwóch młodych panów.

    Pan Adrian aplikował na kurs prawa jazdy kat. C, C+E, kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, C+E, C1, C1+E (pierwszy egzamin państwowy, badania lekarski i psychologiczne); ADR - przewóz towarów niebezpiecznych (podstawowy wszystkich klas i specjalistyczny w cysternach). Zapytaliśmy dlaczego wybór padł konkretnie na ten kurs.


    Pan Adrian: Chciałbym pracować jako kierowca. Zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek jest bardzo duże.


    Zauważyłam, że ten kurs cieszy się sporą popularnością wśród mężczyzn. Czy ma Pan już jakieś doświadczenia zawodowe jako kierowca?
    Zawodowe nie, ale prawo jazdy kat. B zrobiłem 5 lat temu, więc jakieś doświadczenie jako kierowca już mam.


    Skąd się Pan dowiedział o możliwości szkolenia za „Bony”?
    Takie rozwiązanie polecili mi znajomi. Wcześniej o tym nie słyszałem. Znajomi namówili mnie żebym spróbował i udało się.


    A znajomi korzystali z tego programu?
    Tak, znam kilka osób, które dostały dofinansowanie z „Bonów na Szkolenia” i są bardzo zadowolone.


    Czy wśród propozycji kursów, które Pan przeglądał, są jeszcze jakieś, które Pana zainteresowały?
    Chciałbym jeszcze zrobić np. prawo jazdy na motor, spróbowałbym też kursu płetwonurka… Wachlarz możliwości jest bardzo duży.


    Kurs języka angielskiego, na poziomie B1, 154 godzin zajęć indywidualnych z dofinansowaniem 88% - brzmi dobrze, prawda? Takie rzeczy tylko za „BONY NA SZKOLENIA” Na ten kurs pokusił się pan Paweł. Zapytaliśmy dlaczego się zdecydował.


    Pan Paweł: Odkąd ukończyłem studia niezbyt często mam sposobność używania języka angielskiego, więc mój poziom znajomości znacznie się pogorszył. Chciałbym mieć znów kontakt z tym językiem i nauczyć się go w stopniu komunikatywnym.


    Będzie to Panu potrzebne w pracy, czy bardziej w życiu prywatnym?
    Chciałbym się doskonalić przede wszystkim dla samego siebie.


    Dlaczego wybrał Pan kurs za „Bony na Szkolenia”?
    Jestem rolnikiem. Obecna sytuacja ekonomiczna gospodarstw rolnych nie jest na takim poziomie, żebym z własnych środków mógł sobie pozwolić na wydanie 12 tys. zł na kurs języka. Dlatego zdecydowałem się na wnioskowanie o „Bony” i uzyskanie dofinansowania wynoszącego 88%, co jest bardzo duża pomocą.


    Poleciłby Pan znajomym, młodym rolnikom aby poszli Pana śladem?
    Tak, polecam wszystkim, którzy potrzebują kursów pozwalających na uzyskanie lepiej płatnej pracy lub też chcących się samodoskonalić.

Materiał Patrycja A. Zalewska

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem strony internetowej www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 r.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.