Budowa drogi Sokółka- Dąbrowa Białostocka

Budowa drogi Sokółka- Dąbrowa Białostocka

W dniu dzisiejszym odbyło się rozpoczęcie budowy drogi wojewódzkiej 673 Sokółka- Dąbrowa Białostocka i symboliczne wbicie pierwszej łopaty. Droga przyczyni się do poprawy warunków bytowych mieszkańców oraz zapewni większe bezpieczeństwo. Usprawni transport, gdyż często jest wykorzystywana alternatywnie do drogi krajowej Białystok – Augustów.  Trasa będzie miała około 31 km. Inwestycje realizuje Konsorcjum Firm Unibep S.A. Bielsk Podlaski i Most Sp. z o.o. Sopot.

Swoje zadowolenie z rozpoczęcia budowy drogi wyraził Burmistrz Dąbrowy Białostockiej Romuald Gromacki

Budowa drogi wojewódzkiej nr 673 z punktu widzenia Dąbrowy Białostockiej jest bardzo korzystna, ponieważ poprawi połączenie z miastem powiatowym. Dzięki niej będziemy mogli szybciej i bezpieczniej się przemieszczać. Mam nadzieję, że nowa droga przyciągnie inwestorów, gdyż teraz podczas rozmów zwracają uwagę na zły stan nawierzchni istniejącego połączenia. Musimy się liczyć z utrudnieniami, które wystąpią podczas budowy, ale możliwość użytkowania nowej drogi nam to wynagrodzi.

Inwestycja będzie kosztować blisko 83 mln złotych z czego 85% zostanie pokryte z funduszy europejskich. Trasa przebiega przez trzy gminy. W gminie Sokółka nowa droga powstanie na odcinku 11,7 km, w gminie Sidra obejmie 12 km, natomiast w gminie Dąbrowa Białostocka do zrealizowania jest 7 kilometrowy odcinek drogi.

Nowa trasa ma omijać tereny zabudowane. Zostanie wykonana jezdnia o szerokości 7 metrów z pełną infrastrukturą techniczną, a także dwiema zatokami do ważenia i kontroli pojazdów.

Zakończenie robót planowane jest na 31.07.2018 roku.             

Ł. Mucuś

Wydział Rozwoju i Promocji

 

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskidabrowa białostockapiotr rećkoUNIBEPStatosta SokólskiDroga 673

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.