Brąz Szymona Mironia - Mistrzostwa Polski Juniorów w Pool Bilard!

Brąz Szymona Mironia - Mistrzostwa Polski Juniorów w Pool Bilard!

Po długiej przerwie do rywalizacji powrócili polscy bilardziści , również ci najmłodsi. W tym roku znacznie trudniejszemu wyzwaniu niż zwykle, organizacji Mistrzostw Polski Juniorów podjął się oczywiście z Polskim Związkiem Bilardowym, Klub Bilardowy „FRAME” w Łodzi. Wśród blisko setki polskich juniorów prawo gry w Championacie wywalczyła trójka reprezentująca nasz klub „LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA”; Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń. Nasi najmłodsi przez 5 dni rywalizowali z najlepszymi w kraju osiągając wysokie miejsca, a do najbardziej udanych te mistrzostwa zaliczy Szymon Miroń , który w odmianę 9bil stanął na podium zdobywając brązowy medal. Szymon również z powodzeniem rywalizował w odmianę 14.1 zajmując 9 miejsce. Karol Zielenkiewicz był 7 w 14.1 oraz 9ty w 8kę i 9kę. Tomek Górski zaznaczmy jeden z najmłodszych uczestników mistrzostw zajął wysokie 9 miejsce w 8 bil.

Dobry start naszych najmłodszych bilardzistów był możliwy dzięki temu że mimo ogromnych trudności związanych z pandemią, z wyłączeniem najbardziej niebezpiecznego okresu ,mieli nie ograniczoną możliwość treningów w macierzystym Klubie LP (oczywiście z zachowaniem wymogów sanitarnych).

Do rywalizacji powróciliśmy także na naszym lokalnym podwórku. 26 LIPCA W Klubie LP rozegrana została I Edycja Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2020. Na starcie obok sokółczan stanęli zawodnicy z Suwałk i Białegostoku. Zwyciężył Szymon Miroń „LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA” w finale pokonując zawodnika Elidy Białystok 4-0 Maćka Grygieńcia , na trzecim stopniu podium również stanęli sokółczanie Piotr Rygasiewicz i Lech Piekarski.

Zapraszamy do kibicowania sokólskim bilardzistom , którzy rywalizują obok wyżej wspomnianych imprez, również w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej (najbliższe mecze 4-6 września), w II Polskiej Lidze Bilardowej , Grand Prix Polski , Europy innych turniejach. (Oglądać na żywo oraz śledzić wyniki możemy na stronach PZBil ;bilard-sport.pl, TVSports.pl a także na kanale SPORTKLUB).

Na zdjęciu Brązowy medalista Szymon Miroń

LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.