Brąz dla Sokółki w Grand Prix Polski w Pool Bilardzie na inaugurację sezonu!

Brąz  dla Sokółki  w  Grand Prix Polski  w Pool Bilardzie na inaugurację sezonu!

W pierwszym w tym roku turnieju rankingowym Grand Prix Polski  rozegranym   w  Kieleckim Centrum Bilardowym ,Sebastian Batkowski zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka wywalczył  brązowy medal. Obok Sebastiana, Sokółkę reprezentował jeszcze  bardzo młodziutki junior Karol Zielenkiewicz.  Jego start w kategorii mężczyzn należy uznać za bardzo  udany , Karol pewnie przebrnął rundę grupową , dopiero w I rundzie pucharowej uległ Szymonowi Kuralowi 5-6 ostatecznie zajmując 17 miejsce. Niestety styczniowy termin zawodów nie pozwolił na udział w 1 odsłonie G.P.Polski.  pozostałej grupie sokółczan .     Zwycięzcą turnieju został: 1- Wojciech  Szewczyk  „Konsalnet Warszawa, 2- Mariusz Skoneczny „Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, obok Sebastiana Batkowskiego „ LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka” na 3 stopniu podium stanął Daniel Maciął „Cromo  Stal Warszawa”.                                                                                                              Kolejny  turniej  z cyklu Grand Prix Polski rozegrany zostanie 4-6 kwietnia w Częstochowie, natomiast  już w lutym sokólscy bilardziści rozpoczynają walkę w  Polskiej Ekstraklasie Bilardowej  ,a także w II Polskiej Lidze  Bilardowej , jeżeli pozwolą możliwości budżetowe ,także w Gran Prix Europy – Euro Tour.

Przypomnijmy jeszcze,że Sebastian Batkowski przed rokiem  na inaugurację Grand Prix Polski w Łodzi,  również był trzeci, potem zaliczając najlepszy w karierze sezon; czterokrotnie stanął na podium Gran Prix Polski w tym 2x na najwyższym jego stopniu , wywalczył 2 medale  Mistrzostw Polski ;srebrny i brązowy.  Ostatecznie zakończył sezon jako wicelider rankingu krajowego zapewniając sobie miejsce w reprezentacji kraju w sezonie 2020.

Zmagania  bilardzistów , można na żywo  oglądać w  tvsports.pl,   jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i  telewizji  SPORTKLUB. Wyniki online  na stronie Polskiego Związku Bilardowego i Europejskiej Federacji Bilardowej EPBF.. Rywalizację w pucharze Europy na żywo w brytyjskiej TV KOZZOM.

Na zdjęciu ;  Brązowy medalista Sebastian  Batkowski  -  LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA