Brąz Batkowskiego w Grand Prix Polski w Pool Bilardzie

Brąz Batkowskiego w Grand Prix Polski  w Pool Bilardzie

Pierwszy w tym roku turniej rankingowy Grand Prix Polski  rozegrany został  16-17 lutego   w Łodzi . Na starcie zawodów stanęło  122 bilardzistów z Polski  wśród nich zawodnicy   LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA: Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski ,Dominik Zając, a także bardzo młodziutki junior Karol Zielenkiewicz.    Rywalizacja odbywała się w odnowionej formule ; w pierwszym etapie zawodnicy rywalizowali w 24  grupach z każdej z nich awansowało dwóch do rundy pucharowej. Jednak najbardziej  znaczącym był fakt, że rozbijał wygrywający. Zapewne stąd też wynikało kilka niespodzianek. Z grup nie awansowali Mistrz Europy   Śniegocki czy też Mistrz Świata Juniorów Macioł obaj z Warszawy , niestety również  Krystian Piekarski.  Pozostali sokółczanie uzyskali pewny awans. Ogromną niespodziankę swoim awansem in plus sprawił nasz junior Karol Zielenkiewicz w grupie pokonując doświadczonych zawodników w tym najlepszą polską bilardzistę Mistrzynię Europy  Oliwię Czupryńską. Świetny występ odnotował Sebastian Batkowski, dopiero w półfinale uznał wyższość zwycięzcy turnieju Tomasza Kapłana,  ostatecznie zajmując 3 miejsce. Kapłan był również,  tym który o ćwierćfinał zwyciężył Konrada Piekarskiego – 9 miejsce.   Na miejscu  17 rywalizację zakończył Dominik Zając, Karol Zielenkiewicz był 33. Zmagania  bilardzistów , można na żywo  oglądać w  tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i  telewizji  SPORTKLUB. Wyniki online  na stronie Polskiego Związku Bilardowego. Na zdjęciu ;  Brązowy medalista Sebastian  Batkowski  -  LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.