Aniołki zagrały aniołkom!

Aniołki zagrały aniołkom!

Styczeń miesiącem pomagania, zresztą umówmy się – każdy miesiąc powinien nim być... ale w styczniu gra WOŚP i …aniołki. O co chodzi? O „Aniołkowe Granie” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny wspierający ideę rodzicielstwa zastępczego. Po raz pierwszy Aniołki zagrały w 2015 roku we Wrocławiu, dziś wiele placówek z polskich miast i miasteczek uczestniczy w Graniu. Jak powiedziała nam Dyrektor Lucyna Szymańska - Sokólskie Przedszkole nr 5 także włączyło się w tę akcję i wszyscy mają nadzieję, że to nie był udział jednorazowy. Koordynatorki wydarzenia wychowawczynie Agnieszka Olechno i Agnieszka Żemajduk, podkreślały – że, odzew ze strony całej społeczności „Piątki” był ogromny – zaangażowali się wszyscy: dyrekcja, panie, dzieciaki i rodzice. Przedszkolaki z wychowawczyniami przygotowały podarki dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku. Trwała także zbiórka artykułów papierniczych i higienicznych dla dzieciaków. Uwieńczeniem Projektu w sokólskim przedszkolu był cudowny występ przedszkolaków 10 stycznia, na który zaproszono również dzieciaki wraz z opiekunami z Rodzinnego Domu Dziecka. Przebrane za aniołki i bałwanki: „Frezje”, „Maczki”, „Storczyki”, „Stokrotki” i „Bratki” zachwyciły wszystkich różnorodnym repertuarem artystycznym o tematyce zimowo-świątecznej. Było wręczanie prezentów honorowym gościom (najmłodszy Aruś liczy 9 miesięcy) i obietnica ponownego spotkania za rok.

opr. AT, fot. Klaudia Galej

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.