Akcja CBŚP w Sokółce ! Udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów ! Film + zdjęcia

Akcja CBŚP w Sokółce !  Udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów !  Film + zdjęcia

Funkcjonariusze warszawskiego CBŚP udaremnili przemyt blisko 600 tys. papierosów. Kontrabanda była ukryta w specjalnie przygotowanych balach sosnowych, które transportem kolejowym, przyjechały z Białorusi. Wartość zabezpieczonych papierosów sięga 400 tys. złotych. Według ustaleń śledczych CBŚP, w przypadku wprowadzenia na rynek tej ilości papierosów, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości prawie 700 tys. złotych. Policjanci CBŚP wspierani byli przez funkcjonariuszy Służby Celnej z Warszawy i Białegostoku.

Grupa przestępcza, zajmująca się przemytem papierosów z Białorusi, wpadła na niekonwencjonalny pomysł, którego realizacja wymagała dużych nakładów pracy jak i finansowych. W specjalnie przygotowanych balach sosnowych o długości 6 metrów zostały wywiercone otwory o średnicy 10 cm. W otworach ukryto papierosy posklejane taśmą samoprzylepną w tzw. „pasy”. Otwory zostały zaczopowane w taki sposób, że nie było to widoczne i dopiero po użyciu siły można było stwierdzić, że wewnątrz znajduje się kontrabanda.

Towar został przechwycony przez śledczych warszawskiego CBŚP wpieranych przez funkcjonariuszy Służby Celnej na rampie kolejowej w Sokółce. Wartość przemyconych papierosów sięga 400 tys. złotych, natomiast straty jakie poniósłby Skarb Państwa, przy udanej próbie wprowadzenia towaru na rynek, sięgałyby blisko 700 tys. złotych.

Bardzo rzadko policjanci spotykają się z taką  metodą  przemytu papierosów, gdyż organizujący ją przestępcy ponoszą duże koszty związane z przygotowaniem i logistyką takich ładunków, a osiągane korzyści nie są duże, jak w przypadku innych przemytów. Mimo dużej pomysłowości grup przemytniczych funkcjonariusze pracujący na granicach także nie pozostają w tyle i są w stanie efektywnie zatrzymywać takie „ transporty”.

Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia Izbie Celnej w Białymstoku.

źródło; http://cbsp.policja.pl/

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.