Agnieszka Budnik – w elitarnym gronie podlaskich prymusów

Agnieszka Budnik  – w elitarnym gronie podlaskich prymusów

13 stycznia 2020 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim stu czterdziestu siedmiu uczniów szkół średnich  otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej  za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia za miniony  rok szkolny. W gronie wyróżnionych podlaskich prymusów  znalazła się  uczennica kl. III A Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej – Agnieszka Budnik z imponującą średnią 5,7 i dużymi osiągnięciami, głównie językowymi. Agnieszka zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moja książka życia”, otrzymała specjalne wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim im. A. Markowej, w III Powiatowym Konkursie Angielsko-Rosyjskim  „Poliglota” uplasowała się na I m., w XX Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii zdobyła II m., zaś  w IV Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego także zajęła II lokatę. Aktualnie awansowała do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego.
W dzisiejszej uroczystości wręczenia dyplomów stypendialnych uczestniczyli: Minister Edukacji narodowej  - Dariusz Piontkowski, Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski oraz Podlaska Kurator Oświaty - Beata Pietruszka.
Agnieszce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Edyta Ołdziejewska – Budnik, zdjęcia: Janusz Bielawski

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.