XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwon-do ITF

W dniach 13-15.05. w Nowej Rudzie odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwon-do ITF. Na matach rywalizowało ponad 200 wyłonionych w eliminacjach zawodników z 54 klubów całej Polski.
Dąbrowę Białostocką i Lipsk reprezentowali na tych zawodach Patrycja Lipska, Maciej Budnik (Dąbrowa), Piotr Protasiewicz i Paweł Chomiczewski (Lipsk).
Po emocjonujących, ale będących przez cały czas pod kontrolą walkach w kategorii do 52 kg tytuł Wicemistrza Polski zdobył Maciej Budnik! Uczeń gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej przegrał minimalnie i pechowo dopiero w finale z tegorocznym uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów.
Pozostali nasi zawodnicy również zaprezentowali wysokie umiejętności i wolę walki. Patrycja Lipska zajęła ostatecznie ósme miejsce w kategorii do 50 kg. Na takim samym miejscu sklasyfikowany został w kategorii powyżej 70 kg Piotr Protasiewicz. Dziewiąte miejsce kategorii do 58 kg przypadło Pawłowi Chomiczewskiemu.
Na chłodno można powiedzieć, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Zwłaszcza medal Maćka jest ogromnym sukcesem. Jego kategoria, najliczniej obsadzona była bardzo wymagająca. Wszyscy nasi zawodnicy starali się realizować założenia taktyczne, elementy wypracowane na treningach. Start oceniam na szkolną "czwórkę". Na dokładną analizę przyjdzie czas, ale cieszę się, że zawodnicy sami dostrzegają gdzie mają jeszcze rezerwy.

Udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Podlaskiej Federacji Sportu, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej, Urzędu Miejskiego w Lipsku oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Tekst i zdjecia: Tomasz Leszkowicz