10 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy

10 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy

Blisko 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy. Nielegalny towar przepakowywało z auta do auta dwóch obywateli Polski.

22 czerwca 2020 r. w nocy w okolicy Białegostoku funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przenosili paczki z pojazdów ciężarowych do samochodów osobowych. Podczas prowadzonych czynności służbowych okazało się, że są to paczki wypełnione papierosami z białoruską akcyzą. W trzech pojazdach ujawniono w sumie ponad 9,6 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość ujawnionej tytoniowej kontrabandy wynosi ponad 136 tys. złotych.

31 i 33-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara wysokiej grzywny.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w sumie ponad 1,6 paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 23 mln zł.


mjr SG Katarzyna Zdanowicz
Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.