ZWYCIĘSTWA SOKÓLSKICH BILARDZISTÓW

ZWYCIĘSTWA SOKÓLSKICH BILARDZISTÓW

ZWYCIĘSTWA SOKÓLSKICH BILARDZISTÓW W PRESTIŻOWYCH TURNIEJACH MIĘDZYNARODOWYCH

28.06 – 02.07 w Kieleckim Centrum Bilardowym i w kieleckiej Hali Legionów rozgrywał się Międzynarodowy Festiwal Bilardowy. Najważniejszym turniejem perfekcyjnie zorganizowanej imprezy był „ Dynamic Billard Best of The East – Polish Open , czyli kolejna odsłona Pucharu Europy Wschodniej. Nasz klub reprezentowali: Konrad Piekarski, Sebastian Batkowski i Dominik Zając. Na starcie zawodów stanęło blisko 110 najlepszych bilardzistów z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Litwy i Ukrainy. Jak się okazało był to wspaniały marsz po zwycięstwo Konrada Piekarskiego. Nasz zawodnik w pięknym stylu pokonywał kolejnych przeciwników, a należy zaznaczyć, że były to wielkie nazwiska polskiego bilardu, takie jak Skowerski, Fortuński czy Kapłan. Ten ostatni stoczył z Konradem decydujący bój o zwycięstwo, na 3 stopniu podium stanęli Mieszko Fortuński z ERG Folie Bieruń oraz Jakub Koniar ze Słowacji. Batkowski i Zając uplasowali się na miejscach 17 i 33. Punkty zdobyte w „ Dynamic Billard Best of The East – Polish Open”, wliczają się również do rankingu Polski i pozwoliły Konradowi awansować na 3 miejsce rankingu sezonu 2017!

Tydzień wcześniej po raz pierwszy w historii pod Poznaniem w Rokietnicy rozegrano turniej „ Quay Rokietnica Open” którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był najsłynniejszy polski bilardzista Radek Babica . Turniej ten jak obiecują organizatorzy na stałe wpisze się w kalendarz bilardowych imprez w Polsce. Jego pierwsza odsłona oceniona została przez uczestników najlepszym polskim turniejem ostatnich lat. Również i na „ Quay Rokietnica Open” najważniejszym akcentem był akcent sokólski, ponieważ zwycięzcą został zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka – Sebastian Batkowski. Obok Sebastiana na podium stanęli 2- Mateusz Śniegocki – Konsalnet Warszawa, 3- Radosław Babica – Rokietnica oraz Mieszko Fortuński z ERG Folie Bieruń. Zwycięstwa sokólskich bilardzistów w dwóch najbardziej prestiżowych turniejach w kraju, to ogromna satysfakcja a także bardzo duża dawka motywacji do dalszej sportowej i menadżerskiej pracy tak dla zawodników jak też trenerów.

Na zdjęciach ;

1 - Podium – “Dynamic Billard Best of The East – Polish Open “

2 – Konrad Piekarski zwycięzca Dynamic Billard Best of The East – Polish Open “ w pojedynku z Radekiem Babicą

3 - Podium - „ Quay Rokietnica Open”

4 – Sebastian Batkowski – zwycięzca „ Quay Rokietnica Open”

 

Telewizyjne retransmisje z obu turniejów możemy obejrzeć na TVSPORTS .PL oraz na kanele SPORTKLUB oraz na SOKOLKA.TV

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskiZWYCIĘSTWA SOKÓLSKICH BILARDZISTÓW

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.