Żeglarze z Sokółki w ścisłej czołówce Podlaskiej Ligi Żeglarskiej

Żeglarze z Sokółki w ścisłej czołówce Podlaskiej Ligi Żeglarskiej

Za nami Finał Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. Ostatnie regaty edycji odbyły się w Augustowie pod nazwą Mistrzostwa Podlasia w Żeglarstwie – 60 lat Nord Augustów. Dnia 16-17 września żeglarze rywalizowali w klasie Omega Sport (3 załogi) i Omega Standard (10 załóg). Nasz klub reprezentowały 4 załogi – trzy w Omedze Standard i  jedna w Omedze Sport. Finałowe regaty były rozegrane w trybie final race (miejsce w finale x2).

W sobotę siła wiatru od 1 do 2 w skali Beauforta. Bardzo zacięta walka do ostatniego wyścigu. Niestety w jednym z biegów załoga "Białej Perły" miała awarie masztu (puściły nity przy pięcie masztu i znikną bocianek), co uniemożliwiło chłopakom starty w kolejnych wyścigach. Tego dnia ze względu na słabe warunki wiatrowe zapowiadane na niedzielę rozegrano 6 wyścigów. Wieczorem odbyło się spotkanie podlaskich żeglarzy w celu umówienia sezonu. Zebranym udało się ustalić kilka zmian i rozwiązań, które usprawnią i uatrakcyjnią Podlaską Ligę Żeglarską. W miłej atmosferze, przy ognisku spędziliśmy późne popołudnie lecz wieczorna impreza przeniosła się do żeglarzy z Sokółki :)

W niedzielę nie udało się rozegrać wyścigów. Totalna flauta uniemożliwiła komisji puszczenie kolejnych biegów. Żeglarze z Sokółki zajęli następujące miejsca:

Omega Sport:

"Czarna Perła" – Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – miejsce 3

Omega Standard:

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 3
„Elm@” - Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Tomasz Lewosz – miejsce 7

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz - miejsce 10

Patrycja Urban w załodze u Piotra Ossowskiego zajeła 1 miejsce.
 

Po 8 imprezach rozegranych na terenie całego województwa poznaliśmy kolejność miejsc Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. W klasie Omega Sport wzięło udział 6 sterników, Omega Standard – 44 sterników, Jachty Kabinowe – 20 sterników, T1 – 5 sterników, T2 – 4 sterników, T3 – 5 sterników, Micro – 14 sterników, w sumie 98 sterników :) Kolejność żeglarzy z naszego klubu przedstawia się następująco:

Omega Sport:

Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – 4 miejsce

Omega Standard:

Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 2 miejsce – wicemistrzowie ligi

Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 7 miejsce

Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 8 miejsce

Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Karolina Bronowicz – 17 miejsce

Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 23 miejsce

T1:

Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce

Wszystkim żeglarkom i żeglarzom serdecznie dziękujemy za rywalizację w lidze. Podziękowania należą się również Organizatorom Regat, którzy zapewniali nam spotkania pełne żeglarskich emocji.

Przypomnijmy, że pierwsze zawody z cyklu Podlaskiej Ligi odbyły się w Sokółce na Zalewie Sokólskim. Bez wsparcia władz oraz miejscowych firm jak i sympatyków żeglarstwa nie było by możliwe zorganizowanie regat. Żeglarze z Sokółki mogli tak licznie uczestniczyć w regatach dzięki dofinansowaniu na sport z Urzedu Miasta i Gminy Sokółka.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie na kolejnych regatach PODLASKIEJ LIGI ŻEGLARSKIEJ 2018!

 

AHOJ!

Zdjęcia


Tagi:Sokółkapowiat sokólskikzzagiel

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.