Zakończyła się Karawana bez Granic 2021

Zakończyła się Karawana bez Granic 2021

Zakończyła się Karawana bez Granic 2021 - międzynarodowa grupa artystów, którzy w ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic odwiedza z autorskim spektaklem szkoły i placówki wychowawczo-oświatowe i prowadzi różnorodne warsztaty kulturalne.

W tym roku Karawana podróżowała po Podlasiu i zawitała do 8 placówek: Zespołu Szkół w Sokółce, Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce, Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Zespół Szkół w Suchowoli, Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce, Szkołę Podstawową Nr 11 w Białymstoku oraz Szkołę Podstawową im. Cyryla i Metodego w Białymstoku. W ciągu kilku dni prawie 2000 uczniów podlaskich szkół mogło podziwiać autorską prezentację wybitnych artystów z całego świata, a następnie aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

To niezwykłe widowisko artystyczne tworzone co roku pod dyrekcją artystyczną Pana Arkadiusza Ziętka ma na celu zwiększenie otwartości młodzieży na nieznane dziedziny działań kulturalnych, odmienność kultur i stylów. W tym roku w skład Karawany bez Granic wchodzili m.in. artyści z: Argentyny, Holandii, Czech, Niemiec, Burkina Faso, Anglii, Polski, Chorwacji i Indii. Organizatorzy przygotowali uczestnikom niezwykłą dawkę różnorodnych warsztatów muzycznych: afro hip-hopu, instrumentów zachodniej Afryki, gry na ukulele i bębnach, śpiewu klasycznego, beat-box, wokalno-rytmiczny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia clownady, hula-hop, akrobatyki powietrznej i warsztaty taneczne łączące Bollywood, Jazz i elementy salsy. Młodzież mogła także próbować swoich sił w swobodnej ekspresji teatralnej i capoeiry - brazylijskiej sztuce walki będącej formą rytmicznej akrobatyki. W każdym roku działanie spotyka się z dużym zainteresowaniem młodzieży, niesie powiew nowego stylu i formy dotarcia z ofertą kulturalną. Uczy współpracy i otwartości na innych ponad granicami.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Salezjańskie – Inspektoria (Prowincja) św. Stanisława Kostki w Warszawie, Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko w Różanymstoku oraz Powiat Sokólski.

Tegoroczny Festiwal Młodzieży bez Granic był finansowany ze środków: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, jak również współfinansowane jako zadanie publiczne ze środków urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Powiatu Sokólskiego.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Starosty Sokólskiego Piotra Rećko oraz Burmistrza Dąbrowy Białostockiej Artura Gajlewicza.

Joanna Brzosko

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.