Zabawa w szczytnym celu ( ZDJĘCIA FILM )

Zabawa w szczytnym celu ( ZDJĘCIA FILM )

Na Balu Charytatywnym organizowanym przez Parafię Prawosławną pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie bawiło się około 100 osób. Impreza odbyła się w restauracji Na Skarpie w Dąbrowie Białostockiej. Celem jej było zintegrowanie społeczności oraz zebranie funduszy na remont głównej kopuły cerkwi w Jacznie. Rozpoczęto wspólną modlitwą i przywitaniem przybyłych ludzi.

„Serdecznie witam wszystkich zebranych gości, jest mi niezmiernie miło, że udało się zebrać tak liczne grono osób chętnych do wspólnej integracji, ale też do wsparcia parafii w Jacznie” – powiedział na wstępie proboszcz parafii ks. Piotr Hańczaruk.

Przypomnijmy, że to właśnie ks. Piotr był pomysłodawcą i organizatorem balu wraz z Radą Parafialną. Na balu nie mogło zabraknąć władz naszego powiatu.

„Jest to dla mnie zaszczytem, że mogę być tutaj z Państwem. Dziękuję Ojcze Piotrze za inicjatywę. Uważam, że nasza współpraca będzie się rozwijała przede wszystkim dla dobra całej społeczności gminnej. Mam nadzieję, że po dzisiejszym balu każdy z nas wyjdzie z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, a jednocześnie zadowolony z tego że mogliśmy razem przebywać” – powiedział Wicestarosta Jerzy Białomyzy.

Przybyłym na bal czas umilał zespół „Server Dance”, a główną atrakcją wieczoru był występ Zespołu Pieśni i Tańca  „Barwinok”, który zaprezentował pieśni w języku ukraińskim. Goście brali udział w loterii fantowej oraz licytacji gadżetów przekazanych przez ofiarodawców. Kwota w całości zostanie przeznaczona na remont kopuły głównej cerkwi w Jacznie.

„Bal pozwolił się zintegrować naszej społeczności. Ludziom bardzo się spodobała ta inicjatywa. Będę się starał podtrzymać i kontynuować tego typu wydarzenia. Kwota jaką udało się zebrać podczas balu przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jestem w pozytywnym szoku z ofiarności ludzi dobrego serca. W normalnych warunkach musiałbym przez pół roku zbierać taką kwotę. Dzięki temu udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Chciałbym jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom podziękować za ich hojność” – podsumował bal ks Piotr Hańczaruk.

Krótka relacja video: https://www.youtube.com/watch?v=d1plj9aihro&feature=youtu.be

Ł.Mucuś

Wydział Rozwoju i Promocji

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskiJacznoJerzy BiałomyzyCerkiewNa Skarpie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.