XXIII Cross Trzeźwości w Suchowoli

XXIII Cross Trzeźwości w Suchowoli

Dzisiejszego dnia odbył się „Cross Trzeźwości”.Jest to cykliczna impreza sportowa w Gminie Suchowola, która na stałe wpisała się do kalendarza sportowego i kulturalnego województwa podlaskiego. Od wielu lat Cross przyciąga zawodowych biegaczy oraz amatorów z różnych stron Polski. W biegach udział biorą dzieci, młodzież oraz dorośli. Corocznie do zawodów staje łącznie ok. 500 osób. Dystans biegu głównego wynosił 10 km na atestowanej trasie. Start i meta biegu umiejscowione były w Suchowoli. Biegacze przebiegali obok miejscowości Okopy (miejscowości gdzie urodził i wychował bł. ks. Jerzy Popiełuszko), Oprócz biegu głównego odbywały się również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na dostosowanym do wieku dystansie. Bieg jest wspaniałą możliwością sprawdzenia swoich możliwości wydolnościowych. Oprócz niesamowitej satysfakcji z pokonania trasy i zmierzenia się z własnymi słabościami, każdy zawodnik mógł liczyć na pamiątkowy medal i koszulkę. Organizatorzy zapewnili też posiłek regeneracyjny . Po biegach najlepsi zawodnicy uhonorowani są pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Tradycją jest też losowanie nagród rzeczowych wśród pozostałych uczestników biegu. Podczas imprezy publiczność mogła oglądać występy muzyczne oraz taneczne. Były również atrakcje dla całych rodzin: kiermasz słodkości, sprzęt zabawowy dla dzieci, oraz konkursy z nagrodami. Cross Trzeźwości to impreza która poprzez sport łączy w sobie promocję zdrowego trybu życia oraz temat profilaktyki związanej z przeciwdziałaniem alkoholizmowi.

Maciej Białobłocki

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.