XVII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

XVII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

To ostatnia sesja miejska w tym roku. Radni głosowali pozytywnie między innymi za Projektem uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy Sokółka na rok 2019, Projektem uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sokółka na lata 2019-2020, Projektem uchwały w sprawie nadania Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce, Projektem uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia udzielających schronienia osobom tego pozbawionym, w tym osobom bezdomnym, które ostatnie stałe miejsce zameldowania posiadały na terenie Gminy Sokółka.

Temat budżetu rozbudził oczywiście największa dyskusję. Nie obyło się bez wniosków radnych, którzy głosowali między innymi za dotacją finansową dla SPZOZ w Sokółce (50 tys. zł które mają być przesunięte z kwoty na usługi pozostałe), oraz zakup Defibrylatorów dla OSiR i Urzędu Miejskiego.

Niestety, budżet nie będzie obejmować na razie budowy kanalizacji na ul. Upalnej, Pogodnej i Miłej.

Radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie podjęcia inicjatywy na rzecz budowy wiaduktu przy ul. Białostockiej oraz przyjeli wykaz inwestycji których się nie udało zrealizować w tym roku. Inwestycje takie jak budowa wodociągu w miejscowości Hale, zakup autobusu Do Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce i wykonanie oświetlenia ulicznego w Boguszach ma być zakończone w następnym roku.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.