XLVL Sesja Rady Miejskiej

XLVL Sesja Rady Miejskiej

Nad uchwałą w sprawie zmiany budżetu na 2017 rok pochylili się sokólscy radni na XLVL nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Zmiana polegała na zwiększeniu planowanego deficytu w budżecie na 2017 r. o kwotę około 500 tys. zł na sfinansowanie zatwierdzonych przez Radę Miejską inwestycji w gminie Sokółka. Sytuacja mogłaby nie mieć miejsca i deficyt nie byłby zwiększany, ale musiałyby zostać wykreślone zaplanowane już inwestycje na 2017 rok. Dlatego wyszliśmy z dobrą wolą i taką inicjatywą, aby nie wyrzucać zadań z załącznika inwestycyjnego, tylko dofinansować je zwiększeniem deficytu budżetowego - tłumaczył przewodniczący RM Daniel Supronik. Natomiast, patrząc na wykonanie zadań z załącznika inwestycyjnego w 2016 roku, można mieć obawy, czy UM w Sokółce podoła w realizacji tych inwestycji, a zapisy dokonane przez Radę Miejską w Sokółce w załączniku inwestycyjnym uchwały budżetowej pozostaną tylko zapisami. W końcowym efekcie być może przewidywany deficyt z tytułu finansowania owych inwestycji pomniejszy się o połowę, ale trzymamy kciuki za efektywną pracę władzy wykonawczej magistratu w Sokółce i liczymy na pełne wykonanie zadań powierzonych przez RM w Sokółce.
(Red.)

Tagi:powiat sokólskisesja rady miejskiej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.