XLIX Sesja Rady Miejskiej

XLIX Sesja Rady Miejskiej

S 19 PO DOTYCHCZASOWYM ŚLADZIE

Na ostatniej sesji Rady Miasta sokólscy Radni przyjęli stanowisko w sprawie przebiegu S19 Kuźnica-Sokółka-Czarna Białostocka-Wasilków, czyli po dotychczasowym śladzie droga DK19, tym samym wyrazili swoje poparcie dla dotychczasowych działań m.in. Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, który od początku swojej kadencji lobbował za przywróceniem takiego wariantu drogi S19.

Przypomnijmy , że to rząd PO-PSL poprowadził S19 przez Korycin wydłużając tym samym dla naszych mieszkańców drogę do Białegostoku o około 40 km.

 

ASFALTOWY ZAWRÓT GŁOWY

Znane jest już rozstrzygnięcie przetargu drogi z Białous do Rozedranki i krajowej "dziewiętnastki". Najniższa oferta wyłoniona w przetargu opiewa na ponad 7,4mln zł. a nie na 6 mln zł. jak pierwotnie zakładano. Różnicę 1,4 mln zł mają pokryć trzy samorządy.

Cena zaproponowana w przetargu jest najwyższą ceną za km w województwie Podlaskim w ostatnim okresie, kolejna trasa w tym programie jest o 100 tyś droższa. W ostatnim czasie cena masy bitumicznej zdrożała dwukrotnie a wczesne przeprowadzenie postępowania przetargowego pozwoliło uzyskać i tak atrakcyjną cenę. Inwestycje pokryje w blisko 50 % budżet państwa.

"Wykonajmy tę drogę nie dla Powiatu Sokólskiego , bo dziś jest lecz jutro może go nie być , zróbmy to dla mieszkańców naszego Powiatu , gdyż Ci ludzie będą tam żyli i podniesiemy jakość życia tych ludzi, apeluję do państwa sumienia i rozsądku ekonomicznego"- powiedział Starosta Sokólski Piotr Rećko

Sokólscy Radni przychylili się do tych argumentów i zgodzili się aby partycypować w różnicy wynikającej z przetargu i dołożyli do zadania 483ty. zł.

Na sesji Rady Miasta padały sugestie ze strony przedstawicieli Burmistrz Kulikowskiej o ewentualnej zasadności przeprowadzenia powtórnej procedury przetargowej ze względu na rozmowy Burmistrz Kulikowskiej z zarządem firmy Unibep, który ma w planach budowę bazy transportowej i produkcje masy bitumicznej w okolicach Sokółki. Dodajmy, że przetarg drogi z Białous do Rozedranki wygrała właśnie firma Unibep. Naiwnością byłoby sądzić, że w powtórzonym przetargu firma dałaby niższą cenę przy założeniu wzrostu cen masy bitumicznej dwukrotnie…

 

KOMISJA D/S KARCZ NADAL DZIAŁA

W związku z ostatnim druzgocącym raportem NIK dla gminy Sokółka oraz pojawieniem się nowych okoliczności w sprawie Karcz, Radni Sokólscy uznali za racjonalne dalsze funkcjonowanie Komisji d/s Karcz. Przewodniczący Daniel Supronik w związku ze złożonością problemu dotyczącego Karcz poinformował "zwołamy oddzielną nadzwyczajną sesję Rady Miasta dotyczącą wysypiska w Karczach, żeby opinia publiczna zapoznała się z dokładną analizą raportu NIK”

 

ZAPROSIMY CBA?

Radny Marek Awdziej złożył wniosek, aby na posiedzeń Rady Miejskiej zaprosić funkcjonariuszy CBA . Celem takiej wizyty miałoby być szkolenie z zakresu wykonywania mandatu radnego oraz zagrożenia wynikające z pełnienia funkcji publicznej.

"Takie szkolenie powinno odbyć się na początku naszej kadencji, uniknęlibyśmy dzisiaj niektórych niezręcznych sytuacji, które dotknęły niektórych naszych radnych"- skomentował Przewodniczący Rady Miasta Daniel Supronik.

 

G.Czerska

Zdjęcia


Tagi:Sokółkasesja rady miejskiej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.