XII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

XII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

W Sokólskim Ośrodku Kultury – kawiarnia ,,Lira” (28.08.2019r.) odbyła się XII sesja Rady Miejskiej w Sokółce.

Pierwszym punktem był Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego jednoosobowej spółki Gminy Sokółka pod nazwą Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w drodze wkładu niepieniężnego w postaci prawa własności nieruchomości gruntowej który Radni rozpatrzyli pozytywnie.

Radni pozytywnie rozpatrzeli również projekty w sprawie:

- wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Spółki Gminy Sokółka pod nazwą Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sokółce w drodze wkładu pieniężnego

- zmian w budżecie Gminy Sokółka na 2019r.

-  zmiany Regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego nauczycielom zatrudnionym w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Sokółka.

- przystąpienia Gminy Sokółka do realizacji projektu: „Wsparcie opieki nad osobami niesamodzielnymi poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w formie teleopieki na terenie Gminy Sokółka.

Poruszono również temat dróg które Gmina Sokółka chce zmodernizować- mowa o ul. Przemysłowej oraz drodze w Szyszkach. Zostanie złożony wniosek na remont ul. Wodnej oraz na wykonanie drogi w Igryłach. Miasto chce pozyskać pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na przedłużenie ulicy Dąbrowskiego.  

KG

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.