Wystawa fotografii Łukasza Horoszki "Duchowość Podlasia"

Wystawa fotografii Łukasza Horoszki "Duchowość Podlasia"

Od 4 lutego (piątek) 2022 r. w Kamienicy Tyzenhauza Sokólskiego Ośrodka Kultury (ul. Piłsudskiego 1) można będzie wybrać się na nową wystawę czasową "Duchowość Podlasia". Na podróż do lasu, na nadbiebrzańskie bagna, do rzeki, o bladym świcie i złotej godzinie, wybierzemy się z autorem zdjęć prezentowanych na wystawie - Łukaszem Horoszko. Obok pięknych fotografii wystawa będzie wzbogacona jego płaskorzeźbami, uzupełniają ją także wiersze Edwardy Guzowskiej i Krystyny Gudel, rzeźby
Czesława Karpa, Marka Szyszko oraz eksponaty nawiązujące do tematu ze zbiorów Centrum Trzech Kultur w Suchowoli - instytucji
współorganizującej wydarzenie.
Naszym gościem na wernisażu 4 lutego (piątek) o godz. 17:00 będzie, oprócz autora pięknych i nastrojowych zdjęć - Łukasza Horoszko, także pomysłodawca ekspozycji - Dawid Gudel z Centrum Trzech Kultur.
Łukasz Horoszko jest młodym twórcą z Suchowoli, który pochwalić się już może kilkoma wystawami zbiorowymi (pokonkursowymi) oraz indywidualnymi na swoim kącie (wystawy m.in. w Suchowoli, Sokółce, Białymstoku, Hajnówce, Olsztynie). Prowadzi popularny fanpage na Facebooku "Obrazki z Podlasia Łukasz Horoszko" (ponad 5 tysięcy obserwujących). Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień, m.in. otrzymał w latach ostatnich:
- Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w XXI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Pejzaż Polski" (2021)
- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Podlaskie. Zasilane wspomnieniami" (2021) organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
- Otrzymał Wyróżnienie w 17. edycji konkursu fotograficznego “Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”
- I nagrodę w konkursie "Zielone spojrzenie" - w ramach projektu
„Zielone spojrzenie- promocja chronionych obiektów przyrodniczych
powiatu sokólskiego i rejonu grodzieńskiego” (2021) organizowanym przez gm. Sokółka
- I nagrodę w konkursie "Twarze Kresów" (2021) organizowanym przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku.
Temat jego twórczości to rodzimy krajobraz, zachwyt naturą, jej pięknem.
Wystawa "Duchowość Podlasia" będzie czynna w godzinach pracy Punktu Informacji Turystycznej, tj. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku do końca lutego 2022 r. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!
Tekst: SOK
 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.