Wojewoda wygasił mandat radnemu Sawickiemu

Wojewoda wygasił mandat  radnemu Sawickiemu

Wojewoda Podlaski wygasił mandat radnego Rady Miejskiej w Sokółce Sławomirowi Sawickiemu, 5 paździerernika 2016 r. Powodem decyzji Wojewody było naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, w której radny uzyskał mandat. W uzasadnieniu wojewody jest napisane, że radny świadczył usługi na rzecz jednostek organizacyjnych gminy tj. przedszkoli samorządowych w Sokółce oraz gminnych osób prawnych, tj. Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sokółce sp. z o.o.
Sławomirowi Sawickiemu przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku w terminie 30 dni od doręczenia zarządzenia wojewody. Przestanie pełnić funkcję radnego z chwilą uprawomocnienia się wyroku Sądu.

 

Tagi:Sokółkapowiat sokólskiisokolkasokolkatvsawicki sławomirradny gminy sokółka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.