VI Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

VI Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej

VI Sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej rozpoczęła się od wręczenia stypendiów uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Wyróżnionych zostało piętnastu uczniów. W czasie sesji radni podjęli uchwały związane ze zmianami w budżecie gminy na rok 2019, emisją obligacji, oraz określeniem zasad ich zbywania, nabywania, wykupu i programem opieki nad zwierzętami oraz udzieleniem bonifikaty na przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

W sesji wziął udział Starosta Sokólski Piotr Rećko oraz Członek Zarządu Jerzy Białomyzy. Starosta Sokólski Piotr Rećko odpowiadał na pytania radnych oraz poruszył kwestie ciągów komunikacyjnych – drogi Domuraty – Zwierzyniec – Dąbrowa Białostocka który może być zgłoszony do programu Narodowego Funduszu Dróg Samorządowych, oraz ulicy 1000 – lecia Państwa Polskiego w kierunku Różanegostoku, która może zostać w dużym stopniu dofinansowana.  Starosta nakreślił również sytuację służby zdrowia w powiecie. Złożył deklarację inwestowania i rozwijania placówek, które podlegają powiatowi sokólskiemu. Jerzy Białomyzy w swoim wystąpieniu wyjaśnił problem związany z finansowaniem Zamiejscowego Wydziału Komunikacji w Dąbrowie Białostockiej, podkreślając ważne korzyści społeczne dla mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór i Suchowola wiążące się z istnieniem tegoż wydziału.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.